Warsztaty dla Klubów Partnerskich Akademii
W piątek, 28 marca na stadionie Legii Warszawa przy Łazienkowskiej 3 odbyły się kolejne warsztaty szkoleniowe dla Klubów Partnerskich naszej Akademii.
Autor: Jakub Wydra
Fot. Jakub Wydra
- Udostępnij
Autor: Jakub Wydra
Fot. Jakub Wydra
W piątek, 28 marca na stadionie Legii Warszawa przy Łazienkowskiej 3 odbyły się kolejne warsztaty szkoleniowe dla Klubów Partnerskich naszej Akademii.
Data i miejsce tego wydarzenia nie były przypadkowe - część szkoleniowa odbyła się przed meczem 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Po niej uczestnicy konferencji wspólnie obejrzeli spotkanie seniorskiej drużyny Legii.
/777cab38-18b4-4ae2-a11e-6a134a8542ab/1743780553_JW0007.jpg)
Po powitaniu przybyłych przez Wojciecha Molędę, w stadionowym The Box przeszliśmy do działania - pierwszy wykład zatytułowany "Trener: rzemieślnik czy artysta" poprowadził Mateusz Ludwiczak, trener główny etapu U7-U11 Akademii Legii oraz koordynator projektu Legia Soccer Schools. Następnie na scenie pojawił się wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożne, Artur Kolator. Tematem jego wystąpienia był szeroko pojęty rozwój piłki i szkolenia na Mazowszu. Kolejnym punktem warsztatów był Legia Skills Lab.
/777cab38-18b4-4ae2-a11e-6a134a8542ab/1743780621_JW0018.jpg)
Wojciech Molęda i Mateusz Ludwiczak zaprezentowali działanie i możliwości, jakie daje nam nowa infrastruktura szkoleniowa w Legia Training Center, jednocześnie zapraszając Kluby Partnerskie do korzystania z warunków rozwojowych, jakie oferuje nasz ośrodek. Na zakończenie części warsztatowej nasi goście spotkali się z Dyrektorem Akademii, Markiem Śledziem. Ostatnim aktem piątkowego spotkania było wspólne oglądanie meczu Legii z Pogonią Szczecin z perspektywy The Box stadionu przy Łazienkowskiej 3.
/777cab38-18b4-4ae2-a11e-6a134a8542ab/1743781233_JW0021.jpg)
Aktualnie do grona Klubów Partnerskich Akademii Legii należy 35 klubów z całej Polski. Cykliczne warsztaty szkoleniowe to jedna z wielu korzyści wynikających ze współpracy między klubami w ramach tego projektu.
Autor
Jakub Wydra