BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: wyjazdowa wygrana po dobrej grze
21.09.2019 14.00, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 zespół naszej Akademii pokonał na wyjeździe Cracovię Kraków 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w 3. minucie zdobył Szymon Włodarczyk.

Legioniści od początku spotkania starali się zdominować rywala, zamknąć go na własnej połowie. Już w 3. minucie nasza drużyna otworzyła wynik meczu. Po wysokim pressingu,
Szymon Włodarczyk
Napastnik, ur. 5 stycznia 2003 r.
Legia Warszawa U18
w polu karnym odebrał piłkę stoperowi Cracovii i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie, ale piłka po zagraniu Patryka Pierzaka przeleciała nad bramką. Legia spokojnie kontrolowała grę, dłużej posiadała piłkę, potrafiła utrzymać się z nią na połowie przeciwnika. Brakowało jedynie klarownych okazji do strzelenia drugiego gola. Przeciwnik, zepchnięty do defensywy, prawie całym zespołem bronił się na trzydziestym metrze, szukając okazji do wyprowadzenia kontrataku. Mądrze grająca drużyna gości nie dopuszczała jednak do zbyt wielu kontr w wykonaniu rywala. Podopieczni Grzegorza Szoki próbowali przełamać defensywę Cracovii atakiem pozycyjnym, kilkukrotnie uderzali również z dystansu, ale do przerwy nie udało im się zdobyć kolejnej bramki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż dominowali legioniści, mając dużą przewagę w posiadaniu piłki, jak i w liczbie oddawanych strzałów. O ile w pierwszej odsłonie sytuacji podbramkowych nie było może zbyt wiele, o tyle w drugiej przyjezdni kilkukrotnie mogli pokusić się o strzelenie gola. Im bliżej końca spotkania, tym krakowianie otwierali się coraz bardziej, szukając okazji do wyrównania. Dzięki temu Legia, wykorzystując wolne przestrzenie w szeregach Cracovii, wykreowała sobie kilka dogodnych sytuacji. Brakowało jednak skuteczności.
Dawid Grzelak
Pomocnik, ur. 8 stycznia 2002 r.
uderzył w boczną siatkę, uderzenie Yehora Matsenki wybronił golkiper, minimalnie obok bramki strzelił
Gabor Grabowski
Pomocnik, ur. 21 kwietnia 2002
. W ostatnich minutach gospodarze próbowali przedostać się w "szesnastkę" Legii najprostszymi środkami, ale nie udało im się poważniej zagrozić bramce Gabriela Kobylaka.

Tym samym legioniści wygrali piąty mecz w tym sezonie CLJ i wrócili na 1. miejsce w tabeli. Nasza drużyna zagrała dziś dobre spotkanie, choć, jak podkreśla trener, zbyt wiele okazji nie doczekało się odpowiedniego wykończenia.

– Mieliśmy w tym meczu wyraźną przewagę, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i stworzyliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji pod bramką Cracovii. Szczególnie w drugiej połowie powinniśmy podwyższyć prowadzenie, ale szwankowała skuteczność w wykańczaniu kolejnych akcji. To był dobry mecz w naszym wykonaniu, choć, tak jak powiedziałem wcześniej, mając tyle okazji powinniśmy wygrać dziś wyżej. Na pewno musimy popracować nad finalizacją czy podejmowaniem odpowiednich decyzji, ale całościowo, naszą grę oceniam pozytywnie – powiedział po spotkaniu trener Legii,
Grzegorz Szoka
Trener
.

7. KOLEJKA CLJ U18
CRACOVIA KRAKÓW – LEGIA WARSZAWA 0:1 (0:1)

Bramka:
3' (bez asysty)