BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: Elana pokonana
25.05.2019 19.00, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna U18 Legii Warszawa pokonała na wyjeździe Elanę Toruń 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Misiak. W końcówce spotkania rzut karny obronił Jakub Ojrzyński

Legioniści w pierwszej części spotkania przeważali, ale brakowało skuteczności w wykończeniu. Podopieczni trenera Sokołowskiego dłużej utrzymywali się przy piłce na połowie przeciwnika, stworzyli sobie również kilka sytuacji pod jego polem karnym. Najbliżej zdobycia bramki był Mateusz Misiak - długie zagranie Mieszko Lorenca trafiło pod nogi stopera gospodarzy, ale nasz napastnik odebrał mu futbolówkę i nieznacznie przestrzelił. Uderzeń z dystansu próbował też
Łukasz Łakomy
Pomocnik, ur. 18 stycznia 2001 r.
Legia Warszawa II
, ale i jemu zabrakło szczęścia. Elana nastawiona była głównie na kontrataki, dwa razy w ten sposób udało się jej zagrozić bramce Jakuba Ojrzyńskiego, ale do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron Legia atakowała jeszcze odważniej, zawodnikom nie brakowało determinacji, by w końcu przełamać się i sięgnąć po trzy punkty (po porażkach z Jagiellonią i Górnikiem Zabrze). Kolejne ataki nie przynosiły efektu aż do 60. minuty. Piłkę na szesnasty metr wrzucił Piotr Kusiński, tyłem do bramki przyjął ją Mateusz Misiak, odwrócił się z dwoma rywalami na plecach i prawą nogą uderzył mocno przy krótkim słupku. Strzelony gol dodał naszym zawodnikom pewności siebie, stwarzali sobie kolejne okazje do podwyższenia wyniku. W poprzeczkę trafił Misiak, kilka razy groźnie strzelał Łakomy. Im bliżej końca meczu, tym odważniej poczynali sobie gospodarze, którzy byli nawet bliscy wyrównania. Najlepszą ku temu okazją był rzut karny w końcówce, ale skutecznie interweniował Jakub Ojrzyński. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i legioniści wracją do Warszawy z kompletem punktów.

W 75. minucie na boisku pojawił się skrzydłowy Legii U17
Kajetan Staniszewski
Napastnik, ur. 23 maja 2003 r.
Legia Warszawa U18
, dla którego był to debiut w rozgrywkach CLJ U18.

Ostatni mecz sezonu Wojskowi rozegrają w czwartek, 30 maja. O 15:30 w Strefie Sportu Rembertów rywalem naszej młodzieży będzie mistrz Polski 2018/2019, Korona Kielce. Wstęp wolny.