BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: porażka z Górnikiem
18.05.2019 16.00, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 28. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna U18 Legii Warszawa przegrała na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 0:3 (0:2).

Górnik Zabrze przyjechał do Rembertowa nastawiony na ciężką walkę o cenne - w kontekście gry o utrzymanie w CLJ - trzy punkty. Legioniści chcieli się przede wszystkim zrehabilitować po ubiegłotygodniowej porażce z Jagiellonią Białystok (1:4). Podopieczni trenera Sokołowskiego od początku spotkania próbowali narzucić rywalowi swój styl gry. Goście nie pozwalali jednak Wojskowym na zbyt wiele. Grali mądrze i neutralizowali ataki gospodarzy zanim ci zbliżyli się do pod ich bramkę. Legia nie stwarzała większego zagrożenia pod polem karnym przeciwnika, przyjezdni natomiast potrafili co jakiś czas wyprowadzić groźny kontratak. W 27. minucie zabrzanie wyszli na prowadzenie. Bartłomiej Eizenchart popędził od połowy po lewym skrzydle, oddał mocny strzał, a piłka, po nodze Ojrzyńskiego, wpadła do siatki. Dziesięć minut później goście trafili po raz drugi, gdy na uderzenie z 20. metra zdecydował się Daniel Ściślak. Legioniści, po słabej grze schodzili więc na przerwę z dwubramkową stratą do odrobienia.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Górnik czuł się pewnie, kontrolował grę. W poczynaniach naszej drużyny dużo było chaosu i niedokładności. Wojskowi mieli spore problemy z oddawanie strzałów na bramkę, na przestrzeni całego meczu ciężko wskazać choć jedną stuprocentową okazję do strzelenia gola. Wprowadzeni po przerwie zawodnicy nie zdołali wpłynąć znacząco na postawę zespołu. W 75. minucie przyjezdni ustalili wynik spotkania. Podanie od Jakuba Ojrzyńskiego do Łukasza Łakomego przeciął Kamil Lukoszek i lobem pokonał naszego bramkarza. Legioniści kończyli ten mecz w dziesiątkę. W 90. minucie za drugą żółtą kartkę czerwoną obejrzał
Jan Goliński
Obrońca, ur. 16 kwietnia 2001 r.
Legia Warszawa U18
.

Była to 12. porażka Legii w trwającym sezonie CLJ. Po 28. kolejkach podopieczni trenera Sokołowskiego plasują się na 7. miejscu w tabeli.