BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: wysoka porażka w Białymstoku
11.05.2019 15.30, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W wyjazdowym spotkaniu 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 legioniści przegrali z Jagiellonią Białystok 1:4 (0:2).

Gospodarze od samego początku odważnie ruszyli na legionistów. Już w 5. minucie nieporozumienie w defensywie naszej drużyny wykorzystał Maciej Bortniczuk, wyprowadzając Jagiellonię na prowadzenie. W grze Legii panował chaos, rzadko i ze sporym trudem udawało im się zagrozić obronie rywala. Jaga z kolei po szybko strzelonym golu nie tylko zyskała pewność siebie, ale z każdą kolejną akcją potwierdzała, że doskonale zna słabe punkty Wojskowych z poprzednich spotkań. Białostoczanie stwarzali sobie kolejne groźne sytuacje pod bramką Gabriela Kobylaka, choć niewiele z nich udawało się jej zakończyć strzałem. W 28. minucie Bortniczuk wcielił się w rolę asystenta, świetnie zagrał do partnera, po raz kolejny nie popisała się defensywa Legii, a do siatki trafił Szymon Pankiewicz. Chwilę później gospodarze znów byli bliscy gola, w sytuacji sam na sam przestrzelił Szymon Łapiński. Goście zostali zdominowani przez Jagę, podopieczni trenera Sokołowskiego nie potrafili zdobyć w pierwszej połowie choćby kontaktowej bramki - nie byli nawet bliscy jej zdobycia. Pozostawało mieć nadzieję, że po przerwie nasz zespół będzie potrafił odmienić obraz gry i powalczyć o chociażby punkt na trudnym terenie.

Druga połowa zaczęła się od mocnego akcentu Jagiellonii. Już w 46. minucie, po szybkim ataku, minimalnie obok słupka uderzył Bortniczuk. Gospodarze nacierali na pole karne Wojskowych, kolejne strzały minimalnie mijały spojenie bramki lub świetnym refleksem popisywał się Kobylak. W ofensywie Legia w zasadzie nie istniała, od początku meczu karty rozdawała Duma Podlasia. Pełna kontrola nad grą, kolejne okazje - kwestią czasu był trzeci gol dla Jagi. W 77. minucie, po świetnej kontrze, do siatki trafił Eryk Matus. Legioniści starali się za wszelką cenę zamazać złe wrażenie, zdobyć chociażby kontaktową bramkę. W 79. minucie, po faulu na Mateuszu Misiaku w polu karnym sędzia wskazał na "wapno". Do "jedenastki" podszedł
Bartłomiej Ciepiela
Pomocnik, ur. 24 maja 2001 r.
Legia II Warszawa
i pokonał golkipera gospodarzy. Tuż przed końcem meczu Legia postawiła wszystko na jedną kartę i gdyby nie dobra postawa bramkarza rywali, mogła szybko trafić po raz drugi. W końcówce Białostoczanie oddali nieco inicjatywę przyjezdnym, wciąż szukając jednak okazji do wyprowadzenia groźnych kontrataków. Po jednym z nich Przemysław Chrychała ustalił wynik spotkania na 4:1. Legia przegrała tym samym jedenasty mecz w trwającym sezonie CLJ.

27. KOLEJKA CLJ U18
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – LEGIA WARSZAWA 4:1 (2:0)

Bramki: Maciej Bortniczuk 5', Szymon Pankiewicz 28', Eryk Matus 77', Przemysław Chrychała 90' –