BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: wygrana w derbach po emocjonującej końcówce!
01.05.2019 15.55, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W rozegranym awansem spotkaniu 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 zespół naszej Akademii pokonał w Strefie Sportu Rembertów Escolę Varsovię 2:1 (1:0). Bramki dla Wojskowych zdobyli w 14. minucie Łukasz Zjawiński oraz w 90+5 minucie Łukasz Łakomy.

Po weekendowej wysokiej porażce z Zagłębiem Lubin do meczu z Escolą legioniści przystąpili wzmocnieni kilkoma zawodnikami Legii II. W pierwszym składzie wybiegli
Napastnik, ur. 2001
. Trener Sokołowski zdecydował się również na taktyczne roszady - w fazie budowy jego zespół grał ustawieniem 4-3-3, w fazie obrony 4-4-2. Od początku spotkania gra toczyła się głównie w środku pola, sporo było walki i starć w powietrzu. Gospodarze starali się dłużej utrzymywać przy piłce i od tyłu budować swoje ataki. Oddali kilka strzałów na bramkę, ale były one zbyt lekkie, by pokonać bramkarza lub mijały bramkę przeciwnika. Goście nastawieni byli przede wszystkim na szybkie kontrataki. Z każdą minutą legioniści coraz dłużej przebywali pod polem karnym FCBE, ale kolejne próby nie przynosiły efektu. W końcu w 14. minucie z prawej strony w pole karne zagrał
Nikodem Niski
Obrońca, ur. 14 kwietnia 2002 r.
, piłka dotarła do Łukasza Zjawińskiego, a ten pewnym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. Gol dodał trochę pewności naszej drużynie, Escola nie zamierzała jednak odpuszczać. W kolejnych minutach stworzyła sobie kilka sytuacji pod bramką Jakuba Ojrzyńskiego, dłużej utrzymywała się też przy piłce. Teraz to legioniści czyhali na okazje do wyprowadzenia szybkich ataków, oddali nieco inicjatywę gościom, ale grali mądrze i konsekwentnie. Kilkukrotnie uderzali z dystansu, ale bramkarz za każdym razem skutecznie interweniował. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli legioniści, którzy wykreowali sobie kilka bardzo dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia. Świetne uderzenie z dystansu Radosława Cielemęckiego zdołał odbić golkiper Escoli. Do odbitej piłki dopadł
Wiktor Preuss
Pomocnik, ur. 4 listopada 2001 r.
, który zagrał do Bartłomieja Ciepieli, ale jego strzał zablokował defensor rywala. Goście co jakiś czas meldowali się w okolicach pola karnego Wojskowych, ale nie potrafili poważniej zagrozić Kubie Ojrzyńskiemu. Zawodnicy Tomasza Sokołowskiego atakowali rywali wysokim pressingiem, nie bali się walki w kontakcie, wygrywając wiele pojedynków. Gra długimi fragmentami przypominała bardziej ping-ponga niż piłkę nożną - futbolówka co chwilę transportowana była z jednej połowy na drugą, głównie górą. Nie brakowało walki w powietrzu, sporo było fauli, niewiele natomiast klarownych sytuacji pod polem karnym, czy to Legii, czy Escoli. Przyjezdni stworzyli sobie jedną doskonałą okazję po stałym fragmencie gry, ale napastnik uderzył prosto w Ojrzyńskiego. Chwilę później odpowiedziała Legia, w "szesnastce" doskonale znalazł się
Szymon Włodarczyk
Napastnik, ur. 5 stycznia 2003 r.
, ale jego uderzenie zostało sparowane na rzut różny. Po dośrodkowaniu z rogu strzał głową oddał
Jan Goliński
Obrońca, ur. 16 kwietnia 2001 r.
, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki przeciwnika. W ostatnich minutach meczu Escola dwukrotnie była bliska wyrównania, ale najpierw futbolówka minimalnie minęła bramkę, a w drugiej sytuacji świetną interwencją popisał się jeden z obrońców Legii. Gra w końcówce jeszcze się zaostrzyła, gracze obu drużyn nie szczędzili sobie ostrych fauli. W doliczonym czasie gry Escola przycisnęła. Po stałym fragmencie gry goście wyrównali za sprawą Filipa Laskowskiego, ale ich radość trwała tylko kilkadziesiąt sekund. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego na uderzenie z dystansu zdecydował się
Łukasz Łakomy
Pomocnik, ur. 18 stycznia 2001 r.
, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni.

26. KOLEJKA CLJ U18
LEGIA WARSZAWA – ESCOLA VARSOVIA 2:1 (1:0)

Bramki:
14' (as.
),
90+5' (strzał z dystansu) – Filip Laskowski.