BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: wysoka porażka w Lubinie
27.04.2019 17.20, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 drużyna Legii Warszawa przegrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:4 (0:2).

Zagłębie od początku spotkania starało się narzucić legionistom swoje warunki gry. Zawodnicy gospodarzy potrafili szybko wymieniać piłkę między sobą, czym siali postrach w szeregach defensywnych ekipy przyjezdnej. Dobre wejście w mecz szybko przekuło się również na efekt bramkowy - już w 12. minucie lubinianie otworzyli wynik spotkania za sprawą Patryka Kusztala. Niecelne podanie jednego z naszych graczy dało rywalowi szansę wyprowadzenia błyskawicznej kontry, Kusztal zdecydował się na strzał po długim rogu, piłka odbiła się od jednego słupka, potem od drugiego i zatrzepotała w siatce. Zagłębie nie zamierzało jednak poprzestać na jednobramkowym prowadzeniu. Prowadziło grę, budowało kolejne ataki, z kolei Wojskowi mieli spore problemy, by odpowiedzieć mu tym samym. W 30. minucie szybki atak gospodarzy zakończony został faulem w polu karnym, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Błażej Czuban, ale jego uderzenie obronił
Jakub Ojrzyński
Bramkarz, ur. 2003
Legia Warszawa II
. Jednak po chwili sędzia ponownie wskazał na "wapno" - w zamieszaniu jeden z legionistów znów przekroczył przepisy. Tym razem Czuban już się nie pomylił i posłał futbolówkę do bramki. Przeciwnik do końca pierwszej połowy kontrolował grę, starał się grać piłką i utrzymywać ją przy nodze. Legioniści szukali okazji do kontr, ale nie wykreowali sobie zbyt wielu sytuacji pod bramką Zagłębia.

Na drugą część spotkania Legia wyszła z wiarą, że losy tego spotkania można jeszcze odwrócić. Lubinianie szybko zadali jednak kolejny cios, pokazując, że nie zamierzają w tym meczu stracić trzech punktów. W 47. minucie swojego drugiego gola strzelił Patryk Kusztal. Z dwudziestu metrów uderzył w samo okienko bramki Jakuba Ojrzyńskiego. Prowadzenie 3:0 uspokoiło grę Zagłębia, które mogło teraz cierpliwie wymieniać podania, ale też oddać nieco inicjatywę przyjezdnym. Nasza drużyna trochę dłużej utrzymywała się przy piłce, starała się kreować sobie okazje do zdobycia kontaktowej bramki. Defensywa gospodarzy była dziś jednak pewna i bezbłędna. W nielicznych sytuacjach, gdy zawodnicy KGHM pozwalali legionistom znaleźć się z futbolówką pod swoim polem karnym, naszym graczom brakowało zimnej krwi i skuteczności. W 87. minucie nokatujący cios zadał Mateusz Kizyma, który urwał się obrońcom Legii, wpadł w pole karne i mocnym uderzniem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania na 4:0.

Po tym meczu Wojskowi zajmują 6. miejsce w tabeli CLJ.

25. KOLEJKA CLJ U18
ZAGŁĘBIE LUBIN – LEGIA WARSZAWA 4:0 (2:0)

Bramki: Patryk Kusztal (12' i 47'), Błażej Czuban (31', rzut karny) i Mateusz Kizyma (87')