BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: przełamanie w Chorzowie
17.03.2019 13.45, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
Legia U18 pokonała na wyjeździe Ruch Chorzów 3:1 (2:1) w spotkaniu 19. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Wiktor Preuss oraz dwie Szymon Włodarczyk. To jedenasta wygrana podopiecznych trenera Saganowskiego w tym sezonie CLJ. Dzięki niej legioniści awansowali na 4. miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem naszej młodzieży będzie Lech Poznań.

Legioniści udali się do Chorzowa z prostym planem - zmazania plamy po ubiegłotygodniowej porażce z Pogonią Szczecin przed własną publicznością. Ruch Chorzów, choć znajduje się w strefie spadkowej, nie mógł zostać przez naszą drużynę zlekceważony. Zespół Marka Saganowskiego przystępował do tego meczu osłabiony nieobecnością kilku zawodników - z powodu kontuzji zabrakło Piotra Kusińskiego, Dawida Olejarki i
Obrońca, ur. 14 kwietnia 2002 r.
, który za kilka dni rozpocznie z reprezentacją Polski walkę o awans na Euro U17. Na mecz rezerw Legii powołany został
Radosław Cielemęcki
Pomocnik, ur. 19 luty 2003 r.
, w jego miejsce z "dwójki" oddelegowano do U18 Bartłomieja Ciepielę. Z zespołu U17 na mecz do Chorzowa pojechał pomocnik
Gabor Grabowski
Pomocnik, ur. 21 kwietnia 2002
.

Od pierwszych minut spotkania Wojskowi starali się realizować to, o czym mówili przed pierwszym gwizdkiem sędziego - grać piłką, mieć ją w posiadaniu i w ten sposób budować swoją przewagę, przejąć kontrolę nad meczem. Gospodarze nie zamierzali jednak pozwolić Legii na zbyt wiele. Nie brakowało im woli walki i zaangażowania, starali się zadać szybki cios przyjezdnym, zaskoczyć rywala. Niewiele brakowało, a tak właśnie by się stało - w 12. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr po faulu Ariela Mosóra. Świętnym refleksem popisał się jednak
Gabriel Kobylak
Bramkarz, ur. 20 luty 2002 r.
, który obronił uderzenie zawodnika Ruchu. Ta sytuacja zdawała się być zimnym prysznicem dla legionistów, którzy od tego momentu prezentowali się znacznie lepiej. Długo ich starania nie przynosiły efektu w postaci bramki - aż do 30. minuty, gdy
Wiktor Preuss
Pomocnik, ur. 4 listopada 2001 r.
otworzył wynik spotkania. Duże brawa za tę akcję należą się Dawidowi Wachowi, który popędził z piłką po lewej stronie boiska, wpadł z nią w pole karne Chorzowian i wyłożył futbolówkę Preussowi, któremu pozostało skierować ją do siatki. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo - już w 32. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wyrównał Daniel Iwanek. W 40. minucie Legia odzyskała prowadzenie. Akcję rozpoczął
Ariel Mosór
Ariel Mosór
Obrońca, ur. 19 luty 2003 r.
, który dograł do Bartłomieja Ciepieli, ten prostopadłym podaniem uruchomił Dawida Wacha. Wahadłowy zaliczył tym samym drugą asystę w tym meczu - wystawiając piłkę Szymonowi Włodarczykowi, który skierował ją do pustej bramki.

Druga połowa od początku przebiegała pod dyktando Wojskowych. Wymieniali między sobą futbolówkę, cierpliwie starali się konstruować kolejne akcje ofensywne. Kontrolowali mecz, co jakiś czas przyspieszając grę. Stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji pod bramką Ruchu, ale na podwyższenie wyniku trzeba było poczekać do 67. minuty. Przekątną piłkę od Michała Gładysza otrzymał
Patryk Konik
Obrońca, ur. 6 marca 2001 r.
, pobiegł lewą stroną i wypatrzył Szymona Włodarczyka, który strzelił drugiego gola w tym spotkaniu - oraz drugiego w swojej przygodzie z CLJ U18. Dwubramkowe prowadzenie dało legionistom komfort i możliwość spokojnej gry do końca spotkania. Mimo kilku okazji pod polem karnym gospodarzy, nie udało się zdobyć czwartej bramki. Zawodnicy z Chorzowa nie potrafili natomiast zagrozić defensywie Legii i odpowiedzieć choćby jeszcze jednym golem. Tym samym podopieczni Marka Saganowskiego odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, a jedenaste w całym sezonie CLJ i awansowali na 4. miejsce w tabeli. Do liderującej Korony Kielce tracą już jednak dziewięć punktów (i mają jeden mecz rozegrany więcej).

19. kolejka CLJ U18
RUCH CHORZÓW – LEGIA WARSZAWA 1:3 (1:2)

Bramki: Daniel Iwanek 32' –
30' (as.
Dawid Wach
Dawid Wach
Obrońca, ur. 26 listopada 2000 r.
),
Szymon Włodarczyk
Napastnik, ur. 5 stycznia 2003 r.
40' (as.