BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: remis z Motorem
17.11.2018 15.40, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 zespół naszej Akademii zremisował na własnym boisku z Motorem Lublin 2:2 (0:0). Gole dla Legii padły w 68. minucie, gdy Jakub Futrzyński skierował piłkę do własnej bramki oraz w 84. minucie po strzale Łukasza Zjawińskiego. Dwukrotnie stan meczu wyrównywał z rzutów karnych Kamil Kumoch.

Legia, po ubiegłotygodniowej porażce z liderem CLJ, Koroną w Kielcach przystąpiła do dzisiejszego meczu w mocno zmienionym składzie. Na lewej obronie pojawił się debiutujący w rozgrywkach U18 zawodnik drużyny U17,
.
W ekipie gości pojawiło się kilku byłych graczy naszej Akademii – między słupkami stanął
Paweł Łakota
Bramkarz, ur. 2001
, w pomocy wybiegli Kamil Kumoch i Wiktor Kłos.

Od pierwszych minut meczu podopieczni trenera Marka Saganowskiego starali się narzucić swój styl gry, podyktować rywalowi własne warunki. Legioniści dominowali, dłużej posiadali piłkę, ale niewiele z tego wynikało. Motor, mimo że okupuje miejsce w strefie spadkowej, nie przyjechał do Rembertowa wyłącznie w roli statysty. Największe zagrożenie przyjezdni stwarzali po stałych fragmentach gry, szczególnie po rzutach wolnych. Po stronie gospodarzy do najlepszej okazji strzeleckiej doszedł
Mateusz Szwed
Pomocnik, ur. 10 luty 2000 r.
, ale nie zdołał pokonać golkipera Motoru. Nie brakowało walki na pograniczu przepisów, mniej było gry pięknej dla oka. Wojskowi próbowali konstruować akcje ofensywne atakiem pozycyjnym, ale brakowało konkretów. Gdy przed szansą stawał Motor, świetnie w bramce spisywał się
Jakub Ojrzyński
Bramkarz, ur. 2003
. W efekcie, do końca pierwszej części spotkania wyjściowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie sytuacji podbramkowych było więcej, choć gra powolnie się rozkręcała. Goście coraz częściej dochodzili do głosu, stwarzali sobie więcej sytuacji pod polem karnym Wojskowych. Przy odrobinie szczęścia, to właśnie Motor mógł wyjść na prowadzenie. Były legionista Kamil Kumoch trafił jednak w słupek. Kolejne dwa groźne strzały – Kamila Kumocha i innego ex-legionisty Wiktora Kłosa w świetnym stylu wybronił Ojrzyński. Przez długi czas wydawało się, że to właśnie bramkarz reprezentacji Polski juniorów zostanie bohaterem tego meczu. Gospodarze nie wyglądali przekonująco, z posiadania piłki i pozornej kontroli nic konkretnego nie wynikało. Dopiero w 68. minucie świetnym otwierającym podaniem popisał się
Dawid Olejarka
Pomocnik, ur. 27 grudnia 2001 r.
, bramkarza minął
Mateusz Leszczuk
Pomocnik, ur. 15 stycznia 2001 r.
. Sytuację ratować próbował defensor gości, Jakub Futrzański, ale interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Strzelony gol wydawał się rozstrzygnąć mecz
– gospodarze chcieli przede wszystkim zabezpieczyć prowadzenie, a poprzez kontrolę i posiadanie piłki wykreować sobie jeszcze kilka klarownych sytuacji pod bramką Pawła Łakoty. Do 80. minuty ten plan udawało się realizować, ale wtedy faulu w polu karnym dopuścił się
Michał Gładysz
Obrońca, ur. 10 marca 2000 r.
. Arbiter wskazał na jedenasty metr, do piłki podszedł Kamil Kumoch i pewnym strzałem dał przyjezdnym wyrównanie. Stracone prowadzenie bardzo rozdrażniło Legię, która już cztery minuty później ponownie była o krok bliżej od zwycięstwa.
, który dziś pojawił się na murawie z ławki rezerwowych, w swoim stylu doszedł do dogodnej pozycji, oddał strzał i pokonał byłego kolegę z drużyny, dziś golkipera rywala. Radość w szeregach Legii nie trwała jednak długo. Chwilę później sędzia ponownie podyktował "jedenastkę" dla Motoru, a na gola po raz drugi zamienił ją Kamil Kumoch. Legioniści mieli już zbyt mało czasu, by odpowiedzieć trzecim trafieniem. Blisko był
, ale jego uderzenie z przewrotki, a potem dobitkę doskonale wybronił Łakota. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

– Przez długi czas graliśmy dobrą piłkę, stwarzaliśmy sobie sytuacje. Bramkę ze spalonego zdobył
Mateusz Lisowski
Pomocnik, ur. 8 luty 2001 r.
. Byliśmy solidni w defensywie, z przodu brakowało nam jedynie wykończenia. Motor największe zagrożenia stwarzał ze stałych fragmentów gry. Po świetnej akcji udało nam się wyjść na prowadzenie. Później niezrozumiałe były dla nas decyzje arbitra
– o nie podyktowaniu rzutu karnego dla nas oraz o wątpliwej "jedenastce" dla rywala. Stracony gol tylko nas podrażnił, szybko odzyskaliśmy prowadzenie. Chwilę później znów karny dla Motoru, ponownie wyrównanie. Zabrakło nam czasu, w naszą grę wkradło się zbyt dużo chaosu, by po raz trzeci strzelić gola i wygrać – ocenił po meczu kapitan Legii,
Jan Goliński
Obrońca, ur. 16 kwietnia 2001 r.
.

Warto odnotować, że debiut w CLJ U18 zaliczyli dziś dwa zawodnicy Legii U17:
i
.

Po tym meczu zespół trenera Saganowskiego, przynajmniej na chwilę, awansował na 3. miejsce w tabeli CLJ (dziewięć zwycięstw, dwa remisy, pięć porażek, bramki 30:17, 29 punktów). Do lidera, Korony Kielce traci sześć punktów (Korona zagrała jeden mecz mniej). Czwarta Pogoń Szczecin rozegra swój mecz jutro (obecnie jedno "oczko" straty do Legii).

16. KOLEJKA CLJ U18
LEGIA WARSZAWA MOTOR LUBLIN 2:2 (0:0)

Bramki: Jakub Futrzyński 68' (bramka samobójcza, asysta:
),
84' (bez asysty) – Kamil Kumoch 80' (rzut karny) i 89' (rz. karny)