BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: porażka z liderem
10.11.2018 14.12, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 zespół Legii Warszawa przegrał na wyjeździe z liderem tabeli, Koroną Kielce 0:1 (0:1).

Korona bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie. Już po 20 sekundach gry mogła prowadzić, świetną paradą popisał się jednak bramkarz Legii. Gospodarze od początku podchodzili do rywala wysokim, agresywnym pressingiem, stwarzali sobie sytuację za sytuacją. Na bohatera Wojskowych wyrastał golkiper,
Gabriel Kobylak
Bramkarz, ur. 20 luty 2002 r.
Legia Warszawa U18
, który kilkukrotnie swoimi interwencjami ratował legionistów. Przyjezdni grali bardzo nerwowo, słabo prezentowali się w defensywie. Korona wygrywała również walkę o środek pola. W zespole Marka Saganowskiego, oprócz Kobylaka, wyróżniał się głównie
Bartłomiej Ciepiela
Pomocnik, ur. 24 maja 2001 r.
. Jego dwa podania do Mateusza Szweda stworzyły skrzydłowemu bardzo dobre okazje, ale dwukrotnie piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. Kielczanie ostrzeliwali bramkę Legii, wywalczali też sporo stałych fragmentów gry. Gracze gości notowali sporo strat, niedokładnych podań. Gra toczyła się głównie na połowie Legii i kwestią czasu było wyjście na prowadzenie przez zawodników trenera Mierzwy. W 33. minucie legioniści nie zaasekurowali na przedpolu Oskara Sewerzyńskiego, a ten mocnym uderzeniem pokonał Kobylaka. Po wyjściu na prowadzenie, Korona od razu chciała pójść za ciosem. Stwarzała sobie kolejne okazje pod bramką Legii, ale brakowało skuteczności. Tuż przed końcem mogła paść bramka na 2:0, ale metr przed linią bramkową futbolówkę zmierzającą do siatki wybił
Michał Gładysz
Obrońca, ur. 10 marca 2000 r.
. Goście w pierwszej części meczu nie istnieli i zasłużenie schodzili do szatni przegrywając 0:1.

Od początku drugiej połowy legioniści prezentowali się zupełnie inaczej, niż przez pierwsze czterdzieści pięć minut. Agresywny pressing, próba przejęcia kontroli nad meczem, kolejne dobre sytuacje do wyrównania. Zmiany, które przeprowadził
Marek Saganowski
Trener, ur. 31 października 1978
dały oczekiwany efekt. Przyjezdni przeważali, dłużej utrzymywali się przy piłce. Odbierali futbolówkę rywalowi, zagrywali w pole karne, ale zazwyczaj nie udawało się oddać strzału – w kluczowych fazach podania brakowało precyzji. Korona w drugiej połowie nie wyglądała już tak imponująco, coraz rzadziej stosowali wysoki pressing, kreowali sobie mniej okazji pod polem karnym Wojskowych. Legia napierała, próbowała skrzydłami, środkiem, ale wynik nie ulegał zmianie. Im bliżej końca meczu, tym coraz większe nerwy towarzyszyły graczom gości. Nie brakowało walki i determinacji, za mało było jednak konkretów. Gospodarze utrzymali rezultat do końca, odnosząc tym samym dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie i umacniając się na pozycji lidera CLJ. Dla Legii była to piąta porażka w rozgrywkach 2018/2019.

15. KOLEJKA CLJ U18
KORONA KIELCE – LEGIA WARSZAWA 1:0 (1:0)

trenuje w Legii od 8. roku życia

W następnej serii gier legioniści zmierzą się na własnym boisku z Motorem Lubin. Spotkanie zostanie rozegrane w Strefie Sportu Rembertów w sobotę, 17 listopada. Początek o godzinie 14:00.