BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: zimny prysznic w Zabrzu
28.10.2018 15.55, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 zespół Legii Warszawa przegrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:2 (1:0). Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył w 15. minucie z rzutu karnego Bartłomiej Ciepiela. Tym samym nasza drużyna przegrała czwarty mecz w trwającym sezonie CLJ. Okazja do rehabilitacji już w środę, 31 października - o godzinie 14:00 Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z FCB Escolą Varsovią w zaległym meczu 11. kolejki.

Legioniści, mimo osłabień w składzie, rozpoczęli spotkanie tak, jak zapowiadali – starali się narzucić swój styl rywalowi, kontrolować grę. W 15. minucie udało się im wyjść na prowadzenie – za sprawą Bartłomieja Ciepieli, który pokonał bramkarza gospodarzy z rzutu karnego (podyktowanego za faul na nim samym). Przez pierwsze pół godziny meczu to goście prezentowali się lepiej – stwarzali sobie kolejne sytuacje, kwestią czasu wydawało się strzelenie kolejnego gola. Dwukrotnie sam na sam z golkiperem Zabrzan wychodził
Wiktor Preuss
Pomocnik, ur. 4 listopada 2001 r.
Legia Warszawa U18
, w słupek trafił
Bartłomiej Ciepiela
Pomocnik, ur. 24 maja 2001 r.
. Okazje do podwyższenia rezultatu były – kilka "stuprocentowych", brakowało jedynie wykończenia. Pod koniec pierwszej połowy coraz odważniej atakował Górnik, oddał kilka groźnych strzałów na bramkę Gabriela Kobylaka. Do przerwy wynik nie uległ już jednak zmianie.

Druga część meczu w wykonaniu Legii zdawała się być zupełnym przeciwieństwem pierwszej. O ile w trakcie pierwszej odsłony podopieczni trenera Marka Saganowskiego potrafili zaprezentować konsekwentny futbol, stwarzając sobie kilka dobrych okazji atakiem pozycyjnym, w trakcie drugich czterdziestu pięciu minut w ich szeregach panował chaos, a główny pomysł na zagrożenie bramce rywala opierał się na stałych fragmentach gry i próbach przedarcia się skrzydłami pod pole karne przeciwnika. Górnik natomiast uwierzył, że może odwrócić losy spotkania i szybko przeszedł do realizacji tego planu. W 55. minucie gospodarze wyrównali – w sytuacji sam na sam górą był zawodnik Zabrzan. Już dziesięć minut później było 2:1
Gabriel Kobylak
Bramkarz, ur. 20 luty 2002 r.
skapitulował po dobrze wykonanym rzucie wolnym. Stracone prowadzenie mocno odbiło się na legionistach. Mieli spore problemy z konstruowaniem składnych akcji, słabo wykonywali stałe fragmenty gry. Górnik nie wypuścił już prowadzenia z rąk, tym samym nasza drużyna przegrała czwarty mecz w sezonie. Tym, co martwi jednak najbardziej, jest fakt, że była to trzecia porażka w ostatnich czterech spotkaniach (0:3 ze Śląskiem Wrocław, 0:1 z Zagłębiem Lubin, wygrana przed tygodniem z Jagiellonią Białystok 5:2). Okazja do rehabilitacji już w środę, 31 października – o godzinie 14:00 Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z FCB Escolą Varsovią w zaległym meczu 11. kolejki.

Po 13. kolejce legioniści plasują się na 4. miejscu w tabeli CLJ U18 z 22 punktami na koncie. Do liderującej Korony Kielce tracą siedem "oczek", mając jeden mecz rozegrany mniej.