BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: domowa porażka z Zagłębiem
06.10.2018 15.02, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 drużyna naszej Akademii przegrała w Rembertowie z Zagłębiem Lubin 0:1 (0:0).

Legia Warszawa II
. Z rezerw do dyspozycji trenera Marka Saganowskiego na dzisiejszy mecz byli również Cezary Miszta i
Mateusz Grudziński
Obrońca, ur. 2000
.

Zagłębie od pierwszego gwizdka sędziego starało się pokazać, że przyjechało do Rembertowa po komplet punktów. Choć legioniści w trwającym sezonie nie przegrali jeszcze na własnym boisku, goście odważnie poczynali sobie na połowie rywala, oddawali sporo strzałów z dystansu. Po takiej próbie bliski szczęścia był Jakub Sypek. Wojskowi nie pozostawali bierni wobec ofensywnych zapędów Lubinian.
próbował indywidulanych akcji. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka spadła na szóstym metrze wprost pod nogi Bartłomieja Ciepieli, ale ten uderzył ponad bramką. Po szybkiej wymianie podań znów przed szansą stanął Zjawiński, ale oddał zbyt słaby strzał. Przez długi czas gra nie był zbyt płynna. Zawodnicy obydwu drużyn popełniali sporo fauli, dużo było gry w środku pola, mniej sytuacji podbramkowych. Dopiero ostatnie piętnaście minut pierwszej połowy obfitowało w dogodne okazje, zarówno dla Legii, jak i Zagłębia. Przyjezdni próbowali zaskoczyć nasz zespół szybkimi atakami oraz prostopadłymi podaniami za linię obrony. Po jednej z takich akcji przed szansą stanął Błażej Czuban, ale uderzył w obramowanie bramki Cezarego Miszty. Chwilę wcześniej dobrym odbiorem popisał się
, wyszedł z indywidulaną akcją, ale oddał niecelny strzał. Po obu stronach dużo było niedokładności i strat. W Legii najsłabiej prezentował się środek pola.

Właśnie dlatego od początku drugiej połowy na murawie pojawił się
Radosław Cielemęcki
Pomocnik, ur. 19 luty 2003 r.
Legia Warszawa U17
, który zmienił Dawida Olejarkę. Podobnie jak przez pierwsze czterdzieści pięć minut, tak i teraz sporo było walki na małej przestrzeni. Z dystansu uderzali między innymi
Bartłomiej Ciepiela
Pomocnik, ur. 24 maja 2001 r.
,
czy
Mateusz Lisowski
Pomocnik, ur. 8 luty 2001 r.
, ale na posterunku był bramkarz Lubinian. W 65. minucie duży błąd w wyprowadzeniu piłki popełnili legioniści. Zawodnicy gości odebrali piłkę, wbiegli w pole karne, futbolówka trafiła do Jakuba Brzeżowskiego, który wpakował ją do pustej bramki. Gol na 1:0 tylko dodał wiatru w skrzydła graczom Zagłębia, którzy przejęli kontrolę nad meczem, stwarzali sobie kolejne bardzo dobre sytuacje do podwyższenia wyniku. Aktywny był Jakub Sypek, strzałów próbował chociażby Dawid Dawidziak. Kilka razy Legię ratował Cezary Miszta. Gospodarze natomiast mieli olbrzymie problemy z przyjęciem piłki. Słabo współpracowała ze sobą defensywa. Zagłębie oddawało w drugiej części meczu zdecydowanie więcej strzałów. Jeden z nich zatrzymał się na słupku, w innych sytuacjach piłka nieznacznie mijała obramowanie bramki lub obronną ręką wychodził golkiper Wojskowych. Podopieczni trenera Saganowskiego z każdą kolejną minutą wyglądali na tle rywala coraz słabiej, praktycznie nie zagrażali defensywie przyjezdnych. Tuż przed końcem spotkania indywidualnych zrywów próbował
, to było jednak zbyt mało, by odpowiedzieć choćby jednym golem i wyrównać stan tego meczu.

Tym samym legioniści przegrali drugie spotkanie z rzędu, a trzecie w trwającym sezonie CLJ. Po dziesięciu kolejkach nasza drużyna znajduje się na 4. miejscu w tabeli (19 punktów, 6 zwycięstw, 1 remis), ze stratą czterech punktów do lidera, Korony Kielce (która rozegrała jeden mecz mniej).

trenuje w Akademii Legii od 8. roku życia

W niedzielę, 14 października o 15:30 legioniści zmierzą się na wyjeździe z Escolą Varsovia Warszawa.