BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: wyjazdowa porażka ze Śląskiem
29.09.2018 11.59, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 zespół naszej Akademii przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:3 (0:2).

Nasza drużyna przystępowała do tego spotkania mocno osłabiona. Z powodu urazów nie mogli zagrać
Legia Warszawa II
– napastnik Legii II, który pierwotnie miał wspomóc zespół U18 w dzisiejszym meczu. Najlepszy strzelec drużyny trenera Marka Saganowskiego,
Maciej Rosołek
Napastnik, ur. 2 września 2001 r.
na początku tygodnia na stałe awansował do rezerw Legii Warszawa (więcej na ten temat TUTAJ). W kadrze na wyjazd do Wrocławia znalazł się natomiast pomocnik U17,
.

Śląsk od początku spotkania dążył do szybkiego otwarcia wyniku i ta sztuka mu się udała. Już w 6. minucie Jakub Jarzębowski świetnie zachował się w zamieszaniu w polu karnym i pokonał Jakuba Ojrzyńskiego. Zdobyte prowadzenie nie zadowalało gospodarzy, którzy raz po raz atakowali na bramkę naszej drużyny. Stwarzali sobie kolejne klarowne sytuacje i w 15. minucie strzelili gola na 2:0. Jeden z graczy Śląska oddał mocny strzał, który zatrzymał się na spojeniu słupka i poprzeczki, ale dobitka Cypriana Poniedziałka znalazła drogę do siatki. Legioniści popełniali sporo niewymuszonych błędów, nie potrafili przejąć kontroli i narzucić swoich warunków rywalowi. Oddali inicjatywę dobrze dysponowanemu Śląskowi, który nie zamierzał spoczywać na laurach. W 30. minucie, po błędzie jednego z naszych zawodników, sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Aleksander Paluszek, ale jego uderzenie minęło słupek bramki Jakuba Ojrzyńskiego. Zawodnicy trenera Saganowskiego starali się strzelić choćby kontaktowego gola, ale w kluczowych momentach brakowało precyzji lub zrozumienia. W naszej grze sporo było chaosu, zaś gospodarze potrafili to świetnie wykorzystać. Na przerwę schodziliśmy więc przegrywając 0:2.

Po wznowieniu gry legioniści prezentowali się nieco lepiej. Bliscy byli nawet zdobycia bramki, gdy po dośrodkowaniu Łukasza Łakomego minimalnie niecelnie uderzał
. Śląsk wciąż był bardzo groźny, kreował sobie kolejne dobre sytuacje do podwyższenia wyniku. Nasza defensywa nie radziła sobie z ofensywnymi zapędami gospodarzy. Trener Legii próbował wpłynąć na zmianę obrazu gry, wpuszczając na boisko Mateusza Leszczuka, Wiktora Preussa, Przemysława Czado oraz debiutującego w CLJ U18 Radosława Cielemęckiego. Niestety, na niewiele się to zdało. W 70. minucie Śląsk zadał ostateczny cios. Znów nie najlepiej zachowała się obrona naszej drużyny, co wykorzystał po raz drugi Cyprian Poniedziałek. Do końca meczu goście nie potrafili odpowiedzieć choćby jednym trafieniem, choć bliski szczęścia był
Mateusz Lisowski
Pomocnik, ur. 8 luty 2001 r.
. Po dobrej, indywidualnej akcji oddał strzał na bramkę, ale golkiper rywala skutecznie interweniował. Przeciwnik do ostatniego gwizdka sędziego kontrolował spotkanie, nie pozwolił legionistom zagrozić swojej bramce. Zawodnicy trenera Ryszarda Pietraszewskiego odnieśli tym samym pewne i przekonujące zwycięstwo.

To druga porażka naszej drużyny w trwającym sezonie CLJ. Po dziewięciu kolejkach podopieczni Marka Saganowskiego plasują się na 3. miejscu z 19 punktami na koncie. Do lidera, Korony Kielce tracą jeden punkt, ale rywal rozegrał o jedno spotkanie mniej.

9. KOLEJKA CLJ U18
ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA 3:0 (2:0)

Bramki: Jakub Jarzębowski 6', Cyprian Poniedziałek 15' i 70'.