BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: Arka pokonana
19.09.2018 17.00, autor: MICHAŁ PAPIERZ, FOT. ALEKSANDRA WÓR,
W zaległym meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 zespół Legii Warszawa pokonał w Rembertowie Arkę Gdynia 2:0 (0:0). Bramki dla podopiecznych trenera Marka Saganowskiego zdobyli Mateusz Grudziński i Bartłomiej Ciepiela. Kolejne spotkanie w sobotę 22 września (14:00) z Cracovią.

Legioniści od samego początku spotkania prowadzili grę i dominowali nad przeciwnikiem, nie pozwalając Arce na rozwinięcie skrzydeł. Jedyne zagrożenie goście stwarzali po nielicznych kontratakach. Swoje okazje do otworzenia wyniku mieli
Maciej Rosołek
Napastnik, ur. 2 września 2001 r.
oraz Mateusz Leszczuk, jednak w pierwszej połowie podopiecznym Marka Saganowskiego nie udało się pokonać bramkarza gdynian.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i to „Wojskowi” dalej stwarzali zagrożenie pod bramką gości. W 61. minucie po indywidualnej akcji bramkę zdobył
Mateusz Grudziński
Obrońca, ur. 2000
Legia Warszawa II
, który z okolic dwudziestego metra umieścił piłkę pod poprzeczką i wyprowadził Legię na prowadzenie. Kilka minut później było już 2:0. Mateusz Lisowski z bocznej strefy boiska wyłożył piłkę do pustej bramki Bartłomiejowi Ciepieli, a ten z zimną krwią pokonał bezradnego golkipera Arki. Legioniści mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, jednak brakowało wykończenia. Wynik spotkania na 3:0 mógł ustalić
, lecz z sytuacji sam na sam lepiej wyszedł bramkarz gości, który sparował piłkę na poprzeczkę.

- Przedmeczowe założenia zostały zrealizowane w 100%, co udowodniliśmy dominacją nad rywalem i pełną kontrolą spotkania. Jako drużyna spisaliśmy się bardzo dobrze. Aktualnie jest u nas bardzo dużo kontuzji, przez co musimy rotować składem. Cieszymy się ze zwycięstwa i myślimy już o sobotnim meczu z Cracovią. Jeśli chodzi o mnie, to jest lekki niedosyt, ponieważ jestem napastnikiem i wymaga się ode mnie strzelania bramek. Miałem trzy bardzo dobre okazje, lecz niestety nie udało mi się ich wykorzystać przez co nie jest z siebie do końca zadowolony. – powiedział po meczu napastnik Legii,
.

6. KOLEJKA CLJ U18

LEGIA WARSZAWA – ARKA GDYNIA 2:0 (0:0)

Bramki:
61’, Bartłomiej Ciepiela 70’ (as. Mateusz Lisowski)

Skład Legii:
Gabriel Kobylak
Bramkarz, ur. 20 luty 2002 r.
– Mateusz Szwed, Michał Gładysz, Mateusz Szyszkowski,
– Filip Czach, Dawid Olejarka – Bartłomiej Ciepiela (72’ Mateusz Misiak), Mateusz Lisowski (72’