BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U19: festiwal błędów. Porażka z Lechem Poznań
10.06.2018 16.40, autor: Jakub Wydra, fot. główne: Aleksandra Wór,
W spotkaniu rewanżowym półfinału Centralnej Ligi Juniorów U19 zespół naszej Akademii przegrał w Ząbkach z Lechem Poznań 2:5 (1:2). Tym samym, to drużyna Dumy Wielkopolski awansowała do finału rozgrywek.

Legioniści przystąpili do tego meczu w mocnym składzie. W kadrze znaleźli się zawodnicy trzecioligowych rezerw –
Bartosz Rymek
i Michał Góral oraz bramkarz z szerokiej kadry pierwszej drużyny Legii, Cezary Miszta.

Od pierwszych minut Lech próbował przejąć inicjatywę, Legia natomiast grała ostrożnie, starała się wykorzystywać błędy Kolejorza, mając z tyłu głowy korzystny wynik z pierwszego spotkania. Już w 8. minucie taki błąd Lechowi się przydarzył – po raz kolejny po rzucie rożnym Wojskowi wyszli na prowadzenie. Z prawego rogu dośrodkował
Mikołaj Neuman
Pomocnik, ur. 2000
, zaś piłkę głową do siatki skierował Michał Góral. Strata bramki tylko podrażniła gości, którzy nie poprzestawali w atakach. Lech dłużej utrzymywał się przy piłce, próbował konstruować atak pozycyjny. Legia nastawiona była bardziej na szybkie akcje skrzydłami – szczególnie prawym – i kontrataki. Taka gra szybko przyniosła efekt przyjezdnym – w 12. minucie Michał Skóraś uderzył na bramkę, a piłka po rykoszecie minęła Pawła Łakotę i wpadła do siatki. Legioniści posyłali dalekie piłki na Michała Górala, ale najczęściej rosły napastnik uprzedzany był przez bramkarza lub obrońców. Kolejorz miał problemy z wejściem w pole karne rywala, dlatego próbował uderzeń z dystansu. Kilka takich prób nieznacznie mijało bramkę Legii, kilka razy interweniować musiał Łakota. W 36. minucie gracze Dumy Wielkopolski dopięli swego – podanie Michała Skórasia z prawej strony na gola zamienił Jakub Karbownik. Chwilę później groźnie strzelał jeszcze Hubert Sobol. Na przerwę podopieczni trenera Kobiereckiego schodzili przegrywając 1:2, więc kwestia awansu miała rozstrzygnąć się w drugiej odsłonie.

Od początku drugiej połowy Lech napierał, oddawał sporo strzałów, ale
stawał na wysokości zadania. Kolejorz dominował, nie potrafił jednak zdobyć bramki dającej awans. Legioniści wyraźnie wycofali się i szukali okazji do wyjścia z kontratakiem. Po kwadransie gry Wojskowi zaczęli dochodzić do głosu, atakowali coraz częściej i jedna z takich prób dała gospodarzom rzut karny. W 64. minucie faulowany był
. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł
i pewnym strzałem pokonał golkipera Lecha. Wydawało się, że legioniści odzyskali kontrolę nad meczem. Lech zdawał się zamroczony po wyrównującym ciosie Legii. W 69. minucie błąd we własnym polu karnym popełnił jeden z obrońców naszej drużyny, zaś sytuację tę wykorzystał Hubert Sobol, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 76. minucie w okolicach pola karnego upadł
, sędzia zinterpretował to jako próbę wymuszenia rzutu karnego i ukarał skrzydłowego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Kolejorz, mając przewagę jednego zawodnika oraz korzystny wynik, grał spokojnie, długo utrzymywał się przy piłce. W 80. minucie goście zadali kolejny cios – po rzucie wolnym stworzyli sobie kolejną dobrą okazję, zaś Łakotę pokonał Paweł Tupaj. Pięć minut później Lech podwyższył prowadzenie za sprawą bramki Michała Skórasia. Przyjezdni w dalszym ciągu atakowali, raz futbolówka zatrzymała się na poprzeczce, innym razem skutecznie bronił Łakota. Wojskowi, grając w osłabieniu, nie mieli sił, by odpowiedzieć i po ostatnim gwizdku sędziego to Lech mógł świętować awans do finału Centralnej Ligi Juniorów 2017/2018.

CLJ U19 (PÓŁFINAŁ – REWANŻ)
LEGIA WARSZAWA – LECH POZNAŃ 2:5 (1:2)

Bramki: Michał Góral 8’ (asysta:
),
64’ (rzut karny po faulu na Bartoszu Rymku) – Michał Skóraś 12’, Jakub Karbownik 36’, Hubert Sobol 69’, Paweł Tupaj 80’, Michał Skóraś 85’