BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U19: wyjazdowe zwycięstwo z Lechem
06.06.2018 18.42, autor: Jakub Wydra, fot. główne: Aleksandra Wór,
W pierwszym spotkaniu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów U19 podopieczni Piotra Kobiereckiego pokonali we Wronkach drużynę Lecha Poznań 2:1 (1:1). Bramki dla Legii zdobyli Mateusz Bondarenko i Łukasz Zjawiński, dla Kolejorza trafił Hubert Sobol. Rewanż w niedzielę (10 czerwca) o 15:00 w Ząbkach.

Trener Lecha Krzysztof Kołodziej desygnował na to spotkanie bardzo mocny skład. Michał Skóraś, Bartosz Bartkowiak, Paweł Tupaj czy Filip Marchwiński to zawodnicy powoływani do juniorskich reprezentacji Polski, słynący z dużych umiejętności technicznych. Na szpicy defensywę Legii nękać miał inny reprezentant Polski, silny Hubert Sobol. Szkoleniowiec Wojskowych,
Piotr Kobierecki
Trener
Legia Warszawa II
miał z kolei do dyspozycji kilku graczy na co dzień występujących w trzecioligowych rezerwach:
czy Amos Shapiro-Thompson.

Legioniści chcieli rozpocząć spotkanie mocnym akcentem. Od pierwszych minut starali się zagrozić bramce gospodarzy, brakowało jednak konkretów. Piłkę w polu karnym miał
Maciej Rosołek
Napastnik, ur. 2 września 2001 r.
, ale jego dogranie do środka przechwycił golkiper Lecha. Kolejorz nie zamierzał pozwolić Legii przejąć kontroli nad tym spotkaniem i już w 11. minucie pierwszą groźną sytuację na bramkę zamienił Hubert Sobol. Po stracie gola w szeregi gości wkradła się nerwowość, nie brakowało ostrych starć i fauli. Na prawym skrzydle indywidualnych zrywów próbował
Mikołaj Neuman
Pomocnik, ur. 2000
, nie przekładało się to jednak na efekt w postaci wyrównującego gola. W 20. minucie po przeciwnej stronie indywidualną akcję przeprowadził Kamil Orlik, jego uderzenie poszybowało jednak wysoko nad bramką. Legia atakowała częściej, choć rzadko kończyła te ataki strzałami w światło bramki. Lech był bardziej konkretny, bo – choć strzelał rzadziej – próby te wydawały się być groźniejsze. W 34. minucie w okolicy pola karnego faulowany był
. Z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Orlik, a piłkę do siatki skierował Mateusz Bondarenko. Dziesięć minut później Kolejorz mógł ponownie objąć prowadzenie – świetne podanie w pole karne, ale zawodnik gospodarzy przestrzelił. Po strzeleniu gola na 1:1 to legioniści dłużej utrzymywali się przy piłce, próbując konstruować atak pozycyjny. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już jednak zmianie.

Drugą połowę od groźnej sytuacji rozpoczął Lech, w ostatniej chwili skutecznie interweniowała jednak defensywa przyjezdnych. W pierwszych fragmentach drugiej odsłony to gospodarze przeważali, zarówno w posiadaniu piłki, jak i okazjach do strzelenia gola. Mieli też sporo rzutów rożnych. Po jednym z nich w dogodnej sytuacji Hubert Sobol nie trafił w piłkę. Legioniści próbowali co jakiś czas odgryźć się rywalowi, ale to gracze Dumy Wielkopolski byli stroną dominującą. Trener Wojskowych starał się wpłynąć na zmianę obrazu gry poprzez zmiany w składzie – wpuścił na plac gry Mateusza Szweda i Michała Mydlarza. W 64. minucie groźny strzał oddał Michał Skóraś, świetną interwencją popisał się Cezary Miszta. W 73. minucie legioniści egzekwowali rzut rożny. Futbolówka dotarła do Łukasza Zjawińskiego, a najlepszy strzelec Legii w tym sezonie pokonał golkipera Lecha. Gol dodał legionistom wiatru w skrzydła, zaś Kolejorzowi te skrzydła podciął. Legia szukała okazji do podwyższenia prowadzenia, ale przede wszystkim starała się dłużej utrzymywać przy piłce i kontrolować grę. Lech próbował stworzyć sobie klarowną sytuację i doprowadzić do wyrównania, ale brakowało konkretów. Do końca meczu gospodarze nie potrafili pokonać Cezarego Misztę ponownie. Podopieczni trenera Kobiereckiego wracają więc do Warszawy z cennym wyjazdowym zwycięstwem.

CLJ (PÓŁFINAŁ)
LECH POZNAŃ – LEGIA WARSZAWA 1:2 (1:1)

Bramki: Hubert Sobol 11’ – Mateusz Bondarenko 34’ (asysta: Kamil Orlik),
Łukasz Zjawiński
Napastnik, ur. 2001
73’ (asysta:

Trener

Lech Poznań: Bartosz Mrozek – Szymon Zalewski (82. Mateusz Bieniek), Wiktor Pleśnierowicz, Mateusz Skrzypczak, Michał Zimmer – Łukasz Norkowski, Bartosz Bartkowiak (46. Eryk Kryg, 85. Filip Szymczak), Michał Skóraś – Filip Marchwiński (70. Kacper Andrzejewski), Hubert Sobol, Paweł Tupaj

Trener: Krzysztof Kołodziej

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę, 10 czerwca w Ząbkach. Początek o 15:00.