BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ: FINAŁ PO HEROICZNYM BOJU!
18.06.2017 20.43, autor: Joanna Sobczykiewicz fot. Wojciech Piotrowski,
Wielkie brawa dla juniorów Legii. Drużyna Piotra Kobiereckiego we wspaniałym stylu awansowała do finału mistrzostw Polski, pokonując Lecha Poznań (4:2) po dogrywce. Gole strzelali Kamil Orlik, Mateusz Leleno, Kacper Pietrzyk i Michał Góral. Od 80. minuty legioniści grali w dziesięciu, po czerwonej kartce Orlika. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.
Kadra

W porównaniu do pierwszego meczu półfinałowego przeciwko drużynie z Poznania trener
Piotr Kobierecki
Trener
Legia Warszawa U19
dokonał tylko jednej zmiany. Za Konrada Handzlika w wyjściowym składzie pojawił się Mateusz Praszelik.

Pierwsza połowa

Podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego mocno rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Dominowali, rozgrywali piłkę na połowie Lecha. Poskutkowało to kilkoma dobrymi okazjami. Już w pierwszych minutach piłka po strzale Piotra Cichockiego wpadła do bramki Bartosza Mrozka. Niestety asystent sędizego uniósł chorągiewkę i gol nie został zaliczony.
Legioniści nie odpuścili i po chwili skonstruowali kolejną akcję. Cichocki pobiegł prawą stroną boiska i przedarł się w pole karne. Zdołał podać futbolówkę do niepilnowanego Kamila Orlika, a ten dopełnił formalności i pokonał bramkarza gości. Po stracie gola ożywili się piłkarze Lecha. W 27. minucie Dawid Kurminowski z łatwością ograł naszą linię obrony i zdołał oddać strzał. Piłka przeleciała tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Mateusza Kochalskiego. Warto pochwalić golkipera Legii, bo w końcówce, przy widocznej dominacji Lecha, to on ratował zespół przed utratą bramki.
Goście zaatakowali znów w 43. minucie. Jeden z zawodników Kolejorza postanowił zaskoczyć Kochalskiego mocnym strzałem z dystansu. Cały czas czujny był legionista, który sparował piłkę nad poprzeczkę.

Druga połowa

Podobnie jak w końcówce pierwszej połowy, tak i na początku drugiej, dominował Lech. Piłkarze gości po przerwie wyszli na boisko z jeszcze większymi chęciami. Miało to też swoje konsekwencje. W ciągu dwóch minut strzelili dwa gole. Najpierw w 58. minucie Marcin Grabowski uciekł obrońcom i wygrał pojedynek  z naszym golkiperem. 120 sekund później arbiter przyznał lechitom rzut wolny. Strzelał Jakub Moder, który nie dał bramkarzowi Legii żadnych szans. Podopieczni trenera Kobiereckiego musieli wziąć się do pracy, jeżeli myśleli jeszcze o awansie i grze w finale. W 66. minucie Piotr Cichocki dośrodkował piłkę w pole karne. Spadła ona wprost pod nogi Mateusza Leleno, który podobnie jak w pierwszym spotkaniu, mocnym strzałem z dystansu pokonał Bartosza Mrozka. Legioniści walczyli, lecz sytuacja skomplikowała się dla nich 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kamil Orlik. Po nerwowej końcówce wciąż nie poznaliśmy roztrzygnięcia i zespołu, który awansuje do finału mistrzostw Polski.

Dogrywka

Jeszcze w pierwszej części legioniści wyprowadzili jedną akcję lewą stroną boiska. Futbolówkę dośrodkowywał Maciej Ostrowski. W tempo wyskoczył do niej
Kacper Pietrzyk
Obrońca, ur. 1999
, który strzałem głową pokonał Bartosza Mrozka. W drugiej części dogrywki Wojskowi prezentowali się lepiej. Szanowali piłkę i pomimo gry w dziesiątkę starali się dobić Lecha. Osiem minut przed końcem Michał Skóraś został ukarany drugą żółtą kartką za faul na Mateuszu Szwedzie i musiał opuścić boisko. Kilka chwil po tym legioniści przeprowadzili kolejną dobrą akcję. Michał Góral znalazł się w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie, wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Urbańskiego.
Juniorzy starsi utrzymali nerwy na wodzy i do końca nie oddali lechitom kontroli. Dzięki temu wszystko było już jasne. Legia 98/99 zagra w finale mistrzostw Polski!

Legia Warszawa - Lech Poznań 4:2 pd. (1:0, 2:2)

Bramki: Kamil Orlik (10. min), Mateusz Leleno (66. min),
(102. min), Michał Góral (115. min) - Marcin Grabowski (58. min), Jakub Moder (60. min)

Legia U-19: Mateusz Kochalski - Piotr Cichocki, Bartosz Olszewski (62' Maciej Ostrowski),
, Mateusz Bondarenko - Bartłomiej Urbański, Mateusz Leleno (87.
Mateusz Szwed
Pomocnik, ur. 2000
), Aleksander Waniek, Mateusz Praszelik (63. Konrad Handzlik), Kamil Orlik - Patryk Czarnowski (55' Michał Góral)

Rezerwowi: Maciej Bąbel, Sebastian Walukiewicz, Grzegorz Aftyka

Żółte kartki: Bartosz Olszewski, Mateusz Bondarenko, Piotr Cichocki, Aleksander Waniek,
(Legia) - Tymoteusz Puchacz, Maciej Spychała, Mateusz Skrzypczak (Lech)
Czerwone kartki: Kamil Orlik (dwie żółte) - Michał Skóraś (dwie żółte).

W finale legioniści zmierzą się z Pogonią Szczecin, która wygrała z SMS-em Łódź (2:0). Mecze zostaną rozegrane 24 czerwca o godz. 18:00 i 28 czerwca o godz. 17:00.