BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
Legia 98/99 wygrała ze Zniczem Pruszków
14.05.2017 12.30, autor: Joanna Sobczykiewicz fot. Marlena Penc, źródło: własne
13 maja o godzinie 18:15 Legia 98/99 zmierzyła się ze Zniczem Pruszków w ramach 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego zwyciężyli 2:1 po dwóch bramkach Michała Górala.
Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kobiereckiego w starciu ze Zniczem Pruszków musiała poradzić sobie bez kontuzjowanego Bartosza Olszewskiego. Lewego obrońcę zastąpił Maciej Ostrowski. Od pierwszej minuty grali także zawodnicy na codzień trenujący z Legią II: Aleksander Waniek oraz Miłosz Szczepański. W drugiej połowie dołączył do nich kolejny piłkarz rezerw Mateusz Leleno, który tego samego dnia o godzinie 12:00 grał przeciwko Ursusowi Warszawa w Ząbkach.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż to legioniści starali się prowadzić grę. Stworzyli sobie kilka dobrych okazji, lecz Znicz tego dnia cieszył się wyjątkowym szczęściem. Po strzale Kamila Orlika futbolówka odbiła się od słupka i prawie zatrzepotała w siatce. Niestety z lini bramkowej wybił ją zawodnik gości. Mimo ciekawszej gry Wojskowych to Znicz pierwszy objął prowadzenie. Mateusza Kochalskiego w 39. minucie pokonał Kacper Ciesielski.

Legioniści trochę gorzej weszli w drugą połowę spotkania. Kwadrans przed końcem zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Do rzutu karnego podszedł Michał Góral, który pewnie pokonał golkipera z Pruszkowa. Zdecydowanie podopiecznym trenera Piotra Kobiereckiego nie wystarczył punkt wywalczony w sobotnim starciu. Stawką było zwycięstwo i powiększenie przewagi nad drugim w tabeli SMS-em Łódź.

Cel założony przez sztab i zawodników udało się zrealizować. W ostatniej akcji, już w doliczonym czasie gry Legii został przyznany rzut rożny. Po zamieszaniu w polu karnym rywali piłka ostatecznie wylądowała w siatce. Skierował ją tam najlepszy strzelec naszej drużyny, Michał Góral. Napastnik na swoim koncie ma już 22 bramki i jest niekwestionowanym liderem pod tym względem w lidze.

Legia 98/99 zajmuje pierwsze miejsce w tabeli CLJ grupy wschodniej z dorobkiem 67. punktów. Drugi SMS traci do nas cztery oczka. Kolejne spotkanie legionistów planowo miało odbyć się 20 maja na wyjeździe z ŁKS-em Łódź, lecz zostało odwołane. Nowy termin to 31 maja. Przed nim nasi piłkarze zmierzą się z Neptunem Końskie w ramach 29. kolejki. Data nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Legia Warszawa - Znicz Pruszków 2:1 (0:1)

Bramki: Michał Góral 74. min (k), 90. min - Kacper Ciesielski 39. min

Legia U-19: Mateusz Kochalski - Piotr Cichocki,