BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
Wysokie zwycięstwo Legii II z Motorem Lubawa
08.04.2017 21.47, autor: Joanna Sobczykiewicz fot. Marlena Penc, źródło: własne
Podopieczni trenera Krzysztofa Dębka wygrali 4:0 w Lubawie z miejscowym Motorem. Dwie bramki zdobył Sandro Kulenović, Tomasz Nawotka wykorzystał rzut karny, a na koniec do bramki rywala trafił Eryk Więdłocha.
Legia II przed meczem z Motorem Lubawa została wzmocniona przez Bartłomieja Urbańskiego oraz Sandro Kulenovicia, którzy na codzień trenują z pierwszym zespołem. Z powodu choroby nie mógł dołączyć do nich
Mateusz Hołownia
Obrońca, ur. 06.05.1998
Legia II Warszawa
. Na drobny uraz skarżył się także Radosław Majecki, dlatego podjęto decyzję o postawieniu między słupkami będącego obecnie w dobrej dyspozycji Dominika Kąkolewskiego. W składzie rezerw zabrakło tym razem Adriana Małachowskiego, który w Aleksandrowie Łódzkim zobaczył czwarty, żółty kartonik. Trener
Krzysztof Dębek
Trener
nadal nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Mateusza Zawala oraz wracających do zdrowia Aleksandra Wańka i Sadama Sulley’a.

Dzisiejszy rywal legionistów zajmował ostatnie miejsce w tabeli, z dorobkiem zaledwie dwóch punktów, dzięki remisom z ŁKS-em Łomża oraz Lechią Tomaszów Mazowiecki. Na dodatek zespół gospodarzy stracił w tym sezonie aż 72 bramki - najwięcej w lidze, strzelając zaledwie siedem.

Początkowo spotkanie nie zachwycało. Po 45. minutach „Wojskowi” schodzili na przerwę z bezbramkowym remisem. W drugiej połowie mecz nabrał tempa, a piłkarze trenera Dębka zaczęli trafiać do bramki Motoru. Pierwszego gola zdobył Sandro Kulenović. Kwadrans później rzut karny wykorzystał
Tomasz Nawotka
Pomocnik, ur. 14.02.1997
. Legioniści prowadzili już 2:0, lecz to jeszcze nie był koniec ich możliwości. Po dziesięciu minutach na 3:0 strzelił po raz drugi Kulenović, a na 4:0 podwyższył
Eryk Więdłocha
Napastnik, ur. 02.04.1997
.

Chwilę po zdobyciu czwartej bramki plac gry opuścił Mateusz Żyro, pełniący w dzisiejszym spotkaniu rolę kapitana. Opaskę przekazał Rafałowi Makowskiemu. Warto przypomnieć, że z powodu kontuzji stawu skokowego ze składu „wypadł” pierwszy kapitan
Mateusz Zawal
Pomocnik, ur. 01.03.1995
Legia Warszawa II
, a jego zastępca -
Adrian Małachowski
Pomocnik, ur. 10.03.1998
pauzował przez nadmiar żółtych kartek. Wystąpił za to w meczu U-19 przeciwko Jagiellonii Białystok, w którym zdobył jedynego gola dla Legii 98/99 z rzutu karnego.

Dzięki zwycięstwu z Motorem Legia II zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Nasi zawodnicy mają na swoim koncie 43 punkty, a do prowadzącego ŁKS-u tracą osiem „oczek”. Za tydzień na podopiecznych trenera Dębka czeka bardzo ważne starcie z Widzewem w Łodzi. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 16:00.

Motor Lubawa - Legia II Warszawa 0:4 (0:0)

Bramki: 46’, 71’ Sandro Kulenović, 60’