BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
U-19: Remis Legii z UKS SMS-em Łódź
01.04.2017 19.34, autor: Joanna Sobczykiewicz fot. Marlena Penc, JS, źródło: własne
Podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego zmierzyli się dziś z zespołem UKS SMS Łódź. Jedyną bramkę dla warszawskiej drużyny zdobył były piłkarz SMS-u, Michał Góral. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
W pierwszym składzie Legii U-19 wyszedł strzelec bramki dla rezerw w dzisiejszym meczu przeciwko Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki - Mateusz Leleno. Od pierwszej minuty mecz z SMS-em rozpoczął także Patryk Czarnowski, który spotkanie Legii II przesiedział na ławce rezerwowych. Trener
Piotr Kobierecki

Trener
Legia Warszawa U19
miał do dyspozycji Konrada Handzlika, który miał za sobą dziesięciominutowy występ w rezerwach.

Legioniści chcieli zdominować rywala już od pierwszych minut dzisiejszego spotkania. Stworzyli sobie kilka dobrych okazji, niestety żadna nie została zwieńczona golem. Najlepszą zmarnował kapitan Legii U-19 Grzegorz Aftyka, gdy wyszedł sam na sam z bramkarzem SMS-u. Nasz zawodnik nieczysto trafił w piłkę.

Szybko, bo w 11. minucie podopieczni trenera Piotra Kobiereckiego objęli prowadzenie. Do bramki trafił były zawodnik SMS-u Łódź, a obecnie najlepszy strzelec Legii U-19, Michał Góral. Warto przypomnieć, że napastnik „Wojskowych” nie grał w pierwszym meczu w rundzie jesiennej przeciwko swojemu byłemu klubowi. Całe spotkanie w Łodzi przesiedział na ławce rezerwowych. Dziś udowodnił, że jest w formie i powiększył swój dorobek bramkowy.

Po faulu jednego z naszych zawodników arbiter podyktował rzut wolny. Zawodnik SMS-u, który podszedł do strzału idealnie wymierzył odległość do bramki. Tomasz Wróblewski był bez szans przy tym strzale. Tym samym SMS mógł cieszyć się z wyrównania. Mecz rozpoczął się na nowo.

Legioniści robili wszystko, by ponownie objąć prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu. Najlepsza okazja do tego nadarzyła się, gdy bramkarz gości wyszedł zza pola karnego i odbił piłkę klatką piersiową, wprost pod nogi Mateusza Praszelika. Ten dobrze wymierzył i oddał strzał, a piłka powoli zmierzała do pustej bramki. W ostatniej chwili jeden z piłkarzy gości zdołał ją sięgnąć i uratował swój zespół przed stratą gola.

Druga połowa, mimo prób z obu stron nie przyniosła zmiany rezultatu. Spotkanie Legii z SMS-em Łódź zakończyło się podziałem punktów. Obecnie „Wojskowi” zajmują drugie miejsce w tabeli. Przypomnijmy jednak, że nasza drużyna ma do rozegrania dwa zaległe mecze, a do prowadzącego SMS-u tylko punkt straty. Podopieczni trenera Kobiereckiego już 5 kwietnia zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

U-19: Legia Warszawa - UKS SMS Łódź 1:1 (1:1)

Legia Warszawa U-19: Tomasz Wróblewski - Piotr Cichocki,