BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
Jesień w III lidze - rezerwy w pierwszej trójce
28.12.2016 10.37, autor: Joanna Sobczykiewicz, fot. Mateusz Kostrzewa, Jacek Prondzynski, Janusz Partyka,
Od sierpnia do listopada piłkarze rezerw walczyli o jak najlepsze miejsce w tabeli. Po 17 kolejkach zdobyli 32 punkty. Kto pokazał się z najlepszej strony i które mecze się wyróżniały? O tym przeczytacie w naszym podsumowaniu.
Sezon 2016/2017 jest szczególny dla rozgrywek w trzeciej lidze. Z jego początkiem nastąpiły zapowiadane od dawna reformy. Przede wszystkim przeorganizowano kształt grup. Obecnie trzecia liga została podzielona na cztery grupy, po 16 drużyn w każdej z nich. Legia II Warszawa występuje w Grupie 1, z zespołami z następujących Związków Piłki Nożnej: Łódzkiego, Mazowieckiego, Podlaskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego. Zmiany miały na celu poprawę poziomu piłkarskiego.

Nasza drużyna, po 17 kolejkach zajmuje trzecie miejsce. Warto wspomnieć w tym momencie, że legioniści mają o jeden rozegrany mecz mniej od rywali. 13 listopada nie odbyło się ich spotkanie z Huraganem Morąg, ze względu na powołania zawodników do reprezentacji młodzieżowych. Z tego powodu nasz zespół rozpocznie wcześniej przygotowania do rundy wiosennej, którą zainauguruje już 4 marca w Ząbkach.

Po rundzie jesiennej najlepszym strzelcem okazał się Chorwat, Sandro Kulenović. Piłkarz występował także w rozgrywkach UEFA Youth League, a na co dzień trenuje z pierwszą drużyną Legii. W rezerwach wystąpił 11 razy, pięciokrotnie trafiał do bramki rywali. O jedno trafienie mniej dla naszego Klubu mają Tomasz Nawotka i Stojan Vranješ. Bośniak pożegnał się jednak z Legią jeszcze przed zakończeniem tego roku. Po trzy strzelone gole mają: Adam Ryczkowski, Miłosz Szczepański i Mateusz Wieteska.

Wyróżniającym się piłkarzem, zarówno w trzeciej lidze, jak i w UYL, był Konrad Michalak. Rozegrał 750 minut i zanotował dwa trafienia dla warszawskiej Legii. Jego dobra dyspozycja nie umknęła uwadze trenera pierwszej drużyny, Jacka Magiery, który widział w zawodniku potencjał i włączył go do kadry seniorskiej. Treningi z pierwszym zespołem, a także wspomniana już dobra postawa w meczach juniorskich zaowocowały debiutem w LOTTO Ekstraklasie. Pomocnik pojawił się na boisku w 82. minucie w meczu z Piastem Gliwice na wyjeździe. Przypomnijmy, że spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 5:1.

Nie można zapominać o Sebastianie Szymańskim, który podobnie jak Michalak trenuje z pierwszą drużyną Legii. Swój debiut zanotował najpierw w Superpucharze rozegranym 7 lipca, jeszcze za czasów, gdy trenerem był Besnik Hasi. Po raz pierwszy na boiskach LOTTO Ekstraklasy pojawił się kilka tygodni później, w przegranym przez Legię meczu z Arką Gdynia przy Łazienkowskiej. Otrzymał również szansę od trenera Jacka Magiery w ostatnim meczu w tym roku. Pojawił się na boisku 11 minut przed końcem w zwycięskim spotkaniu z Górnikiem Łęczna.

Podsumowując rundę warto wspomnieć o wyjazdowym meczu z liderem tabeli ŁKS-em Łódź. Nasza drużyna po zaciętym i bardzo trudnym spotkaniu wróciła do Warszawy z jednym punktem. Mecz zakończył się remisem 1:1. W tej rundzie nie brakowało także emocjonujących spotkań, takich jak to z Concordią Elbląg w Ząbkach. Po 25 minutach nasz zespół prowadził 3:0, jednak goście nie złożyli broni i kwadrans przed końcem doprowadzili do remisu 3:3. Zwycięstwo naszej drużynie i cenne trzy punkty dał nieobecny już Stojan Vranješ w 89. minucie. Innym meczem, który zapamiętamy jest wysokie zwycięstwo nad Huraganem Wołomin. Legia rozgromiła gości aż 5:0. Dwa trafienia zanotował Kulenović, a po jednym Nawotka, Vranješ i Trąbka.

O krótką ocenę rundy jesiennej poprosiliśmy najstarszego zawodnika naszych rezerw, Mateusza Zawala.

- Rundę jesienną oceniam jak najbardziej pozytywnie. Dobrze zaczęliśmy i utrzymywaliśmy się cały czas na czele tabeli. Były mecze, z których mogliśmy wycisnąć więcej i traciliśmy punkty. Były też takie, w których dopisywało nam szczęście i na koniec jakoś się to wyrównało. Jednym z głównych celów, jaki sobie założyliśmy, było zajęcie miejsca w pierwszej trójce na koniec rundy. Udało się nam to. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Myślę, że znajdujemy się na adekwatnym miejscu do tego, co prezentowaliśmy na boisku. Każdy mecz w tej rundzie był dla nas na swój sposób trudny. Nie ma tutaj różnicy, czy to Świt czy ŁKS. Punkt to punkt. Jeżeli jednak mówimy o ŁKS-ie, to smaczku w tym spotkaniu dodawało to, że graliśmy z liderem na jego boisku, na dodatek w końcu przy udziale publiczności. Co do planów na przyszły rok, to jeszcze o tym nie rozmawialiśmy, jednak myślę, że możliwy jest nawet awans.