BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
Dębek: Postawiliśmy kropki na końcu zdania
07.12.2016 19.20, autor: Jakub Jarząbek fot. Janusz Partyka,
Przeczytajcie, jak trener Krzysztof Dębek podsumował wygrany 2:0 mecz młodych legionistów ze Sportingiem CP w ramach UEFA Youth League.
- Cieszymy się z wygranej i tego, że postawiliśmy kropkę na końcu zdania. Brakowało wcześniej tego zwycięstwa i te trzy punkty są wreszcie nasze. Pierwsza połowa naprawdę wzorowa, jeśli chodzi zarówno o grę w defensywie i ofensywie. Szybko strzelona bramka w dużym stopniu ustawiła ten mecz. Druga połowa – po bramce na 2:0 gdzieś w podświadomości było to bronienie. Sporting to mocna drużyna, przycisnął nas.

Wnioski? Nawet to, że ta głęboka defensywa z drugiej połowy nam wyszła. Wytrzymaliśmy ten napór więc za to trzeba nas pochwalić. Mieliśmy przy tym sytuacje, szybkie kontrataki. Sporting zasłużył na jedną bramkę, ale to już ich problem, że nie trafili.

Kontrolowaliśmy ten mecz. Mamy fantastyczną młodzież. Ci co weszli do składu obserwowali poprzednie mecze i to też im dużo dało. Świetny był Waniek, Nawotka w drugiej w defensywie – to naprawdę brawa dla nich.

Cieszę się, że zawodnicy grający nie na swoich nominalnych pozycjach tak się zaprezentowali, chociażby Czarnowski w środku pola. Nie wolno się zamykać na jedną pozycję, trzeba się rozwijać i próbować grać w innych miejscach. Zobaczymy, czy to zmiana na przyszłość. Cieszymy się, że możemy tak poszerzać horyzonty chłopaków.

Chciałbym w dużym kształcie utrzymać  ten zespół, ale zobaczymy. Jesteśmy takim przekaźnikiem graczy do pierwszego zespołu i tylko się z tego cieszyć.

Góral i Olejarka bardzo wyróżniają się w zespole juniorów. Zasługują na swoje szanse, podnieśli poziom gry. Dobrze zastąpili Kulenovicia i Praszelika, którzy trochę osłabli.

Ta pewność w obronie to nauka z poprzednich meczów. To jest też efekt szkolenia. Łapiemy doświadczenie, wiele spraw po meczach UYL już poprawiliśmy. To był inny poziom grania.