BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
Juniorzy górą w meczu ze Sportingiem!
07.12.2016 19.18, autor: Kacper Ruszczak Fot. Janusz Partyka,
W ostatniej kolejce UEFA Youth League juniorzy Legii Warszawa pokonali Sporting CP 2:0 po golach Mateusza Praszelika i Konrada Michalaka!
Ostatnie spotkanie, ze Sportingiem w Ząbkach, miało być dla Wojskowych pięknym pożegnaniem z UEFA Youth League - wszyscy w Warszawie liczyli, że legionistom uda się w końcu zdobyć pierwsze trzy punkty. W każdym z poprzednich pięciu meczów juniorów Legii w tych rozgrywkach nasza drużyna prezentowała się bardzo dobrze, ale wystarczyło to tylko na uzyskanie dwóch remisów.

Co więcej, w każdym z tamtych spotkań legioniści tracili bramkę jako pierwsi. Przeciwko Sportingowi nastąpiło jednak przełamanie! Już w trzeciej minucie nasza drużyna przeprowadziła znakomitą akcję na prawym skrzydle. Michalak "wypuścił" Nawotkę, ten płasko dośrodkował do debiutującego w rozgrywkach Praszelika, a ten z bliskiej odległości trafił na 1:0!

Potem na boisku przeważał Sporting, dążąc do wyrównania stanu meczu, ale nie znaczy to, że drużynie z Portugalii udało się stworzyć jakieś klarowne sytuacje. Najgroźniej było po płaskim strzale z dystansu, który w bardzo bliskiej odległości minął bramkę Majeckiego. Legioniści mieliby jeszcze jedną znakomitą szansę, ale sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego Konrada Michala, który wychodził już sam na sam z bramkarzem.

Po dziesięciu minutach drugiej połowy legioniści prowadzili już 2:0! Świetną piłkę z głębi pola od Aleksandra Wańka dostał
Konrad Michalak
Pomocnik, ur. 19.09.1997
Legia II Warszawa
, odważnie ruszył w pole karne i z ostrego kąta uderzył po krótkim rogu, podwyższając prowadzenie Legii. Chwilę później mogło być 3:0, ale w znakomitej sytuacji na pustą bramkę nie trafił
Adam Ryczkowski
Napastnik, ur. 30.04.1997
.

W dalszej części meczu goście się otworzyli, próbując za wszelką cenę strzelić gola, który pozwoliłby wrócić im do gry. Piłkarzom Sportingu brakowało jednak skuteczności, często w dogodnych sytuacjach nie potrafili nawet tracić w bramkę. Legioniści mieli natomiast kilka okazji, gdy ruszali z szybkimi kontratakami, ale dwukrotnie - po strzałach Michalaka i Ryczkowskiego - dobrze bronił portugalski bramkarz.

Mimo kolejnych prób graczom Sportingu nie udało się nawet zdobyć honorowej bramki. Wojskowi zdobyli więc upragnione trzy punkty w UEFA Youth League! Brawo, panowie! Zasłużyliście!

Legia Warszawa U-19 - Sporting Clube de Portugal U-19 2:0 (1:0)