BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
Zwycięstwo rezerw Legii z Widzewem 3:1
26.11.2016 18.00, autor: Joanna Sobczykiewicz, fot. Mateusz Kostrzewa,
W rozegranym dziś na stadionie w Ząbkach zaległym meczu, piłkarze Legii II pewnie pokonali Widzew Łódź 3:1. Podopieczni Krzysztofa Dębka zakończyli jesienne zmagania na trzecim miejscu w tabeli III ligi.
Pierwotnie mecz z Widzewem Łodź miał odbyć się 3 września, lecz ze względu na powołania naszych zawodników do reprezentacji młodzieżowych został on przełożony właśnie na dziś. Legioniści przystępowali do niego z identycznym dorobkiem punktowym jak Widzew, który jednak wyprzedzali w tabeli ze względu na lepszy bilans bramkowy uzyskany w dotychczasowych meczach.

Legioniści mocno rozpoczęli spotkanie, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie po ładnej akcji lewą stroną boiska.
Sebastian Szymański

Pomocnik, ur. 10.05.1999
wszedł w pole karne i uderzeniem po długim rogu pokonał bramkarza gospodarzy, Michała Chorosia. Przez kolejne minuty piłkarze Widzewa nieskutecznie próbowali zagrozić bramce strzeżonej przed Radosława Majeckiego. Nasz bramkarz jednak dobrze poradził sobie z uderzeniem z dystansu i wybił piłkę na rzut rożny, z którego już nic nie wynikło. Nasi defensorzy szybko zażegnali niebezpieczeństwo. Pod koniec pierwszej połowy piłkarzom Widzewa udało się doprowadzić do wyrównania. W 44. minucie bramkę dla gości zdobył Mateusz Michalski. Wyszedł sam na sam z Majeckim i nie dał golkiperowi Legii żadnych szans na skuteczną obronę.

Na drugą połowę obydwie drużyny wyszły w identycznych składach. Już od pierwszych minut legioniści musieli odpierać ataki zawodników gości. Niebezpiecznie pod bramką Majeckiego zrobiło się dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania. "Zakotłowało" się w naszym polu karnym po rzucie wolnym wykonywanym przez jednego z piłkarzy Widzewa, a legionistów przed stratą drugiej bramki w tym meczu uratował słupek. Nasza drużyna nie zamierzała się jednak tylko bronić, szukała także swoich okazji pod bramką przeciwnika. Bardzo aktywny był Sebastian Szymański, który najpierw próbował zaskoczyć bramkarza Widzewa strzałem zza pola karnego, a następnie uderzył z bliższej odległości. Tym razem niecelnie i od bramki rozpoczęli goście. To co nie udało się wcześniej, wyszło w 67. minucie. Szymański dał naszej drużynie prowadzenie po pięknym golu uzyskanym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Widzew robił wszystko, by doprowadzić do wyrównania, lecz ciężko było im pokonać dobrze dysponowanego Majeckiego, który 10 minut przed końcem spotkania uratował naszą drużynę przed stratą gola, instynktownie odbijając piłkę nogą po mocnym strzale Zawodzińskiego. Nasza drużyna poszła za ciosem i kilka minut później zdobyła trzecią bramkę, która praktycznie zakończyła spotkanie. Strzelcem gola okazał się wprowadzony w drugiej połowie
Miłosz Szczepański

Zawodnik z pola
Legia II Warszawa
. Legioniści już do końca nie oddali zasłużonego prowadzenia I mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Po ostatnim w tym roku meczu piłkarze prowadzeni przez Krzysztofa Dębka mogli więc dopisać do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Na swoim koncie mają ich 32, lecz do prowadzącego ŁKS-u nadal tracą ich sporo, bo aż osiem. Nie zapominajmy, że zawodnicy rezerw Legii kończą tą rundę z jednym rozegranym meczem mniej od rywali. Ich spotkanie przeciwko Huraganowi Morąg zostało bowiem przełożone na 4 marca 2017 roku z powodu powołań do reprezentacji młodzieżowych.

Legia II Warszawa – Widzew Łódź 3:1 (1:1)
Bramki: Szymański (3, 67), Szczepański (84) – Michalski (44)
LEGIA II: Majecki – Szrek, Małachowski, Wieteska, Hołownia – Szymańki (79’ Suchanek), Urbański (89’ Waniek), Vranjes, Trąbka (61’ Szczepański) – Nawotka, Kulenović (58’ Ryczkowski).
WIDZEW: Choroś – Kozłowski, Bargieł, Zieleniecki, Gromek (77’ Możdżonek) – Budka (85’ Strus), Rodak, Szewczyk, Tlaga (77’ Kowalczyk) – Michalski (72’ Zawodziński), Mąka.
Żółte kartki: Kozłowski, Tlaga, Mąka (Widzew).