BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
UYL: Ten remis napawa dumą!
23.11.2016 12.37, autor: Kacper Ruszczak, fot. Jacek Prondzynski,
Młoda Legia zremisowała z młodą Borussią Dortmund 3:3! Bohaterem meczu jest zdobywca dwóch bramek, Sebastian Szymański. Wyrównującego gola strzelił w ostatniej chwili!
Początek spotkania z BVB w 5. kolejce UEFA Youth League był bardzo trudny dla juniorów Legii. Niemcy grali szybko i agresywnie, Wojskowi byli zagubieni i nie potrafili utrzymać się przy piłce. Wydawało się, że gol dla gospodarzy to tylko kwestia czasu i rzeczywiście - w 10. minucie Dortmund objął prowadzenie po trafieniu Kyerematenga.

Po pierwszym kwadransie Legia zaczęła się budzić i w 17. minucie stworzyła doskonałą sytuację do wyrównania. Szczepański dokładnie dośrodkował z prawej strony na głowę Ryczkowskiego, ale ten - mając przed sobą pustą bramkę - niestety spudłował. Sześć minut później z szybką kontrą ruszyli natomiast gospodarze, ale naszą drużynę uratował słupek.

Potem Wojskowi wreszcie zaczęli prezentować się w sposób, do jakiego przyzwyczaili nas w poprzednich meczach UEFA Youth League. Miło patrzyło się na ich grę, a co równie istotne legioniści potrafili udokumentować przewagę golami. W 30. minucie pięknym trafieniem z 16. metra popisał się
Sebastian Szymański

Pomocnik, ur. 10.05.1999
, a w 41. minucie
Miłosz Szczepański

Zawodnik z pola
Legia II Warszawa
wyprowadził Legię na prowadzenie, wbijając piłkę do siatki z najbliższej odległości po płaskim dośrodkowaniu Mateusza Hołowni.

Drugą połowę gospodarze zaczęli jednak z podobną werwą jak pierwszą. Znowu zamknęli legionistów na ich połowie, choć linia obrony naszej drużyny trzymała się dzielnie, nie dopuszczając rywali do sytuacji strzeleckich w "szesnastce". W 60. minucie Jacon Bruun Larsen huknął jednak nie do obrony z dystansu doprowadzając do wyrównania. Radek Majecki nie miał żadnych szans na obronienie tego potężnego strzału.

Stracona bramka nie zaspokoiła jednak apetytu BVB. Niemcy nie pozwolili na to, by Legia - tak jak przed przerwą - przejęła inicjatywę. Wojskowi stworzyli co prawda kilka sytuacji, ale żadna z nich nie była na tyle klarowna, by poważnie zagrozić bramce Dortmundu. Legioniści nie ustrzegli się także indywidualnych błędów. W 81. minucie Mateusz Hołownia próbował dryblować we własnym polu karnym, stracił futbolówkę, która po szybkim podaniu Bruun Larsena znalazła się pod nogami Ettiene'a Ameyido. Pozostało mu tylko skierować piłkę do pustej bramki. Przegrywaliśmy 2:3.

Końcówka znowu należała jednak do nas! W 88. minucie po raz drugi w meczu błysnął

. Pomocnik odważnie zszedł z prawego skrzydła do środka i mniej więcej z 18 metrów uderzył lewą nogą w róg bramki, nie dając żadnych szans bramkarzowi. 3:3! W końcówce Wojskowi mogli nawet ostatecznie zwyciężyć, ale w sytuacji sam na sam
Patryk Czarnowski

Napastnik, ur. 19.05.1998
uderzył prosto w golkipera BVB.

Legia U-19 zremisowała z Borussią 3:3, zdobywając swój drugi punkt w UEFA Youth League.

Bramki: 10' Keyeremateng, 31' Szymański, 41' Szczepański, 59' Larsen, 79' Amenyido, 88' Szymański

Borussia Dortmund: Pulisić - Beste (46' Larsen) , Kilian, Lippert (46' Pieper) , Schulte - Burnić, Mangala - Wanner, Yilma (79' Amenyido) , Kopacz - Kyeremateng
Rezerwowi: Bansem, Pieper, Schwermann, Larsen, Amenyido, Laukart, Kosecik
Trener: Benjamin Hoffmann

Legia Warszawa: Majecki - Nawotka, Małachowski, Żyro, Hołownia - Szymański, Urbański - Michalak (75' Leleno), Szczepański (79' Waniek), Ryczkowski - Kulenović (70' Czarnowski)