BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
Dobra gra mimo kontuzji
17.05.2015 09.44, autor: Robert Grzędowski, fot. Karolina Książczak, źródło: własne
Legia Warszawa 2000 pokonała przy Łazienkowskiej będący naszym Klubem Partnerskim SEMP Ursynów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1.
Mecz rozpoczął się kapitalnie dla Legii. W 6. jego minucie Bartosz Szulc popisał się mocnym strzałem z lewej nogi i zza pola karnego pokonał bramkarza rywali. Chwilę później
Kacper Wełniak
Napastnik, ur. 2000
Legia Warszawa II
mógł podwyższyć prowadzenie, ale po przedryblowaniu kilku przeciwników uderzył ponad poprzeczką. Co nie udało się koledze z zespołu, udało się Mateuszowi Szwedowi. W sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi i w 20. minucie było już 2:0. Siedem minut później kolejną bramkę zdobył Bartosz Szulc, wykorzystując prostopadłe podanie Mateusza Szweda. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugie 35 minut obie drużyny rozpoczęły od zdecydowanych ataków, ale to goście w 45. minucie pierwsi  strzelili gola. Młodzi legioniści nie pozostali dłużni i po pięciu minutach odpowiedzieli bramką Kacpra Wełniaka, a po kolejnych 60 sekundach było już 5:1. Indywidualną akcję przeprowadził i wykończył Sebastian Walukiewicz. W 66. minucie
jeszcze raz podwyższył prowadzenie Legii. Tuż przed końcem spotkania Mateusz Szwed ustanowił jego wynik na 7:1.

Legioniści pewnie pokonali drużynę gości, mimo dwóch kontuzji - jednej tuż przed meczem, a drugiej pod koniec pierwszej połowy. Kacprowi Ostrowskiemu i  Dawidowi Kisłemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

- Ostatnio graliśmy przeciwko międzynarodowym rywalom, więc obawialiśmy się trochę powrotu na mazowieckie podwórko. Baliśmy się po prostu podejścia chłopaków. Na szczęście pokazali pełny profesjonalizm, nie zlekceważyli rywala i bramki potwierdzają, że dominowaliśmy w tym meczu. Cieszy wynik, cieszy gra, cieszy zaangażowanie do końca i powracamy do ciężkiej pracy na treningach, by stawać się jeszcze lepszymi - powiedział po ostatnim gwizdku sędziego trener