BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
Legia '04 zdominowała Polonię
24.11.2013 18.07, autor: Michał Pelczar, fot. Jacek Prondzynski, źródło: własne
Legioniści z rocznika 2004 po ostatniej porażce z Lechem Poznań powrócili na zwycięską ścieżkę pokonując Polonię Warszawa aż 9:1. Tym razem wynik jest adekwatny do przebiegu spotkania. Podopieczni trenera Rafała Wajmana nie dali żadnych szans polonistom na osiągnięcie korzystnego rezultatu.
Szkoleniowiec ekipy z Łazienkowskiej mądrze poukładał swój zespół. Po chłopcach nie było widać śladu zeszłotygodniowej potyczki. Legia od pierwszego gwizdka dyktowała własne warunki, zamykając Polonię na jej połowie. Efekt? Po siedmiu minutach „Wojskowi” prowadzili już 2:0, a obie bramki zdobył
Patryk Rycaj

Zawodnik z pola, ur. 03.09.2004
Legia Warszawa 2004
. Szybko strzelone gole dodały im jakże potrzebnej pewności.
– O to chodziło w budowaniu akcji, by przeciwnik był zmuszony do biegania za piłką. Wyciągnęliśmy wnioski po porażce, rozmawialiśmy na ten temat dzięki czemu bardzo fajnie to dziś wyglądało – ocenił Wajman.
W takim momencie najlepszym wyjściem zazwyczaj jest pójście za ciosem. Tak też zrobili legioniści. Strzały z dystansu, akcje ze skrzydła, skracanie pola gry przeciwnikowi  – wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Konsekwentna realizacja założeń taktycznych przyniosła wymierne skutki.
Po golu na 3:0 wydawało się, że z Polonii całkowicie zeszło powietrze. Jednak w pozornie bezpiecznej sytuacji „Czarne Koszule” wykorzystały moment zawahania obrońców Legii i trafiły do siatki. Jak się później okazało, była to jedyna bramka zespołu z Konwiktorskiej. Legia pewna swego nie zadowoliła się dwubramkową przewagą. W trzeciej kwarcie Rycaj po raz kolejny pokonał golkipera rywali i w ten sposób skompletował hat-tricka. Mądra, cierpliwa i poukładana gra legionistów mogła satysfakcjonować zarówno kibiców, sztab szkoleniowy, a przede wszystkim młodych adeptów futbolu.
W  ostatniej części meczu „Wojskowi” zaaplikowali rywalom jeszcze cztery bramki i pewnie wygrali 9:1. Po takim występie z podniesioną głową można kroczyć po następne zwycięstwa.
– Dziś bardzo dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie przeciwnika. Ogólnie jestem zadowolony ze wszystkich chłopców. Duże brawa za zaangażowanie i wypełnianie założeń taktycznych – chwalił podopiecznych trener legionistów.
Rocznik 2004: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 9:1