BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: remis z Escolą
28.09.2019 14.00, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
W spotkaniu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 zespół naszej Akademii zremisował w Strefie Sportu Rembertów z Escolą Varsovia 0:0.

Legioniści od początku spotkania starali się konsekwentnie realizować swoje założenia. Próbowali wymieniać podania po ziemi, dłużej utrzymywać piłkę, szukali ataków skrzydłami. Choć gospodarze częściej gościli pod polem karnym rywala, to Escola pierwsza stworzyła sobie dogodną okazję do strzelenia gola. Szybki atak lewym skrzydłem zakończył się jednak uderzeniem tuż obok dalszego słupka bramki Gabriela Kobylaka. Podopieczni trenera Grzegorza Szoki długimi fragmentami mieli optyczną przewagę, z której niewiele jednak wynikało. Brakowało celnych uderzeń na bramkę Escoli. Goście nastawieni byli głównie na kontrataki. W 28. minucie, po mocnym uderzeniu z dystansu, refleksem popisał się
Gabriel Kobylak
Bramkarz, ur. 20 luty 2002 r.
Legia Warszawa II
. W zagraniach legionistów sporo było niedokładności, co przekładało się na niewielką liczbę składnych akcji zakończonych strzałem. W 33. minucie na uderzenie z lewej strony zdecydował się
Filip Sobiecki
Pomocnik, ur. 14 czerwca 2002 r.
, ale piłka odbita od obrońcy wpadła wprost w ręce golkipera Escoli. Większość strzałów Legii powstrzymywana była przez ofiarnie interweniujących graczy gości, lub odbijając się od nogi któregoś z obrońców trafiała w ręce bramkarza. W 38. minucie świetnym, prostopadłym podaniem popisał się
Kajetan Staniszewski
Napastnik, ur. 23 maja 2003 r.
Legia Warszawa U18
, piłkę przejął
Szymon Włodarczyk
Napastnik, ur. 5 stycznia 2003 r.
, ale uderzył tuż obok słupka. Do końca pierwszej połowy wynik jednak nie uległ już zmianie.

W pierwszych minutach drugiej połowy obie drużyny miały dobre okazje po stałych fragmentach gry. Zawodnik Escoli uderzył z rzutu wolnego nad poprzeczką, z kolei po zagraniu Huberta Derlatki z wolnego w pole karne, do piłki doszedł
, ale nie udało mu się oddać strzału. W drużynie gospodarzy aktywny na lewym skrzydle był wprowadzony po przerwie
Jakub Czajkowski
Pomocnik, ur. 21 maja 2002 r.
. Defensywa Escoli skutecznie neutralizowała jednak ofensywne zapędy legionistów. Obraz gry nie uległ większej zmianie w stosunku do pierwszej połowy - zawodnicy trenera Szoki starali się budować akcje atakiem pozycyjnym, Escola czekała głównie na okazje do wyprowadzenia szybkich kontr. W 66. minucie z lewej strony dośrodkował
Kacper Imiołek
Obrońca, ur. 16 czerwca 2003 r.
, do strzału doszedł
, ale piłka po rykoszecie minęła słupek. Legia dłużej posiadała futbolówkę, im bliżej końca meczu, tym mocniej nacierała na bramkę rywala. Często w decydującym momencie brakowało jednak precyzji, wciąż niewiele było celnych strzałów. Escola łatwo traciła piłka, dominacja Legii nie podlegała dyskusji, choć nie miała ona przełożenia na zmianę wyniku. Dwa razy uderzał wprowadzony w drugiej połowie
Mikołaj Grzejda
Napastnik, ur. 21 marca 2002 r.
, ale dwukrotnie nad poprzeczką. Legioniści, mimo że mieli więcej z gry i stworzyli sobie znacznie więcej sytuacji, nie zdołali pokonać bramkarza przyjezdnych i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

– Zagraliśmy dziś dobry mecz. Mieliśmy problem ze sfinalizowaniem akcji i to spowodowało, że nie udało nam się wygrać tego spotkania. Dłużej utrzymywaliśmy przy piłce, zepchnęliśmy przeciwnika do niskiej obrony, dzięki czemu mieliśmy więcej miejsca na skrzydłach. Posyłaliśmy sporo dośrodkowań, niestety nie potrafiliśmy albo dojść do sytuacji strzeleckich, albo skutecznie ich wykończyć. Dalej kontynuujemy pracę nad wyprowadzeniem piłki, nad jej utrzymaniem i myślę, że efekty tej pracy są już widoczne w naszej grze – ocenił po ostatnim gwizdku sędziego trener Legii,

w wieku 13 lat z GKS Drogowiec Jedlińsk

Za tydzień, w sobotę 5 października o 11:00 legioniści zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin.