BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U15: legioniści awansowali do finału!
13.06.2019 16.54, autor: JAKUB WYDRA, fot. ALEKSANDRA WÓR,
Zespół U15 naszej Akademii wygrał na wyjeździe z AP 21 Kraków 4:3 (1:0) i awansował do finału Centralnej Ligi Juniorów. Cztery gole strzelił dziś Wiktor Kamiński. W dwumeczu legioniści wygrali 6:4 i we wtorek, 18 czerwca o 12:00 w Ząbkach zmierzą się w spotkaniu finałowym z Pogonią Szczecin.

Nasza drużyna od pierwszych minut spotkania odważnie ruszyła na rywala. Legioniści wysoko odbierali piłkę, szybko reagowali po stracie, stosowali wysoki pressing. Gdy tylko było to możliwe, szukali gry do przodu. AP 21 początkowo oddało inicjatywę gościom, ale wraz z upływem czasu starało się spokojnie rozpoczynać grę od obrony, zaskoczyć przeciwnika szybkimi, składnymi akcjami. Mimo to, gospodarze długimi fragmentami nie byli w stanie przedostać się przez szczelną defensywę Wojskowych. Legia grała pewnie i konsekwentnie budowała swoje ataki. W końcu, w 35. minucie jeden z nich dał naszej drużynie prowadzenie. Kontrę rywala w środku pola zatrzymał
Kacper Knera
Pomocnik, ur. 14 luty 2004 r.
Legia Warszawa U16
, zagrał na skrzydło do Patryka Winiarskiego, a ten wycofał do Wiktora Kamińskiego, który pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Gol na wyjeździe pozwolił legionistom do końca pierwszej połowy spokojnie kontrolować grę.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze. W 54. minucie skrzydłowy AP wycofał piłkę na piąty metr, a jego kolega mocnym uderzeniem pokonał Dawida Kuczyńskiego. Jednak cztery minuty później ponownie prowadziliśmy. Po podaniu Tomasza Okulickiego sam na sam z bramkarzem wyszedł
Wiktor Kamiński
Napastnik, ur. 23 luty 2004 r.
Legia Warszawa U17
, markując strzał położył golkipera i wbił futbolówkę do pustej bramki. AP 21 nie składało broni i wciąż wierzyło w awans do finału. Choć Legia dominowała, rywal starał się zaskakiwać ją długimi podaniami. W 70. minucie znów mieliśmy remis - zawodnik AP przechwycił piłkę w środku pola, pobiegł w stronę naszego pola karnego i uderzył mocno z dystansu, przy lewym dolnym rogu bramki. Wojskowi byli jednak zdeterminowani, by wygrać ten mecz, grali agresywnie w odbiorze, dłużej utrzymywali się przy piłce, byli aktywni szczególnie w bocznych sektorach. Z kolei gospodarze zagrażali naszej defensywie głównie po szybkich kontratakach.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 2:2, w doliczonym czasie gry rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw w 80+1. minucie sędzia podyktował rzut karny dla AP 21, po którym krakowianie wyszli na prowadzenie. Dwie minuty później hat-tricka ustrzelił
- futbolówkę rywalowi odebrał
Kacper Włoch
Obrońca, ur. 16 luty 2004 r.
, podaniem uruchomił "Kamyka", a ten uderzył z szesnastego metra, trafiając w prawy, dolny róg bramki. W końcu, w czwartej minucie doliczonego czasu Kamiński strzelił czwartego gola w tym meczu. Pojedynek w powietrzu wygrał Joel Franciszek Mpika, piłkę przechwycił nasz napastnik i z trzydziestu metrów przelobował bramkarza gospodarzy. Tym samym, po dobrym, ciekawym meczu to Legia melduje się w finale Centralnej Ligi Juniorów U15.

Wojskowi długimi fragmentami realizowali to, co cały czas doskonalą w treningu zgodnie z naszym modelem gry i nawykami wychowanka - dominowali, grali do przodu, szukali podań po ziemi, stosowali wysoki pressing, grali odważnie. AP 21 Kraków zaprezentowało się w tym dwumeczu z bardzo dobrej strony, tym bardziej cieszy, że na tle bardzo mocnego rywala legioniści potrafili pokazać dobry futbol i awansować do finału.

KRAKÓW, 1/2 FINAŁU CLJ U15 - REWANŻ
LEGIA WARSZAWA vs AP 21 KRAKÓW 4:3 (1:0) - W DWUMECZU 6:4

Bramki dla Legii:
35' (as.
Patryk Winiarski
Pomocnik, ur. 31 marca 2004 r.
), 58' (as.
Tomasz Okulicki
Obrońca, ur. 25 marca 2004 r.
), 80+3 (as.
) i 80+4 (bez asysty) – przeciwnik 54', 70', 80+1 (rz. karny)