BILETY SKLEP BIZNES LEGIA.COM KONTAKT
CLJ U18: remis z nowym mistrzem
30.05.2019 17.30, autor: JAKUB WYDRA, fot. DAMIAN KUJAWA,
W spotkaniu ostatniej, 30. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U18 drużyna naszej Akademii zremisowała na własnym boisku z nowym mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej, Koroną Kielce 1:1 (1:1). Bramkę w 12. minucie zdobył Dawid Wach, rywale wyrównali tuż przed przerwą. Ostatecznie, Wojskowi uplasowali się na 6. miejscu w tabeli CLJ.

Pierwsza połowa spotkania była w wykonaniu legionistów - na tle nowego mistrza Polski - całkiem przyzwoita. Podopieczni trenera Sokołowskiego dłużej utrzymywali się przy piłce, przeważali - zarówno w posiadaniu futbolówki, jak i sytuacjach pod polem karnym przeciwnika. Korona zagrażała gospodarzom głównie po stałych fragmentach gry. Przewaga Legii szybko została udokumentowana - już w 12. minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Prostopadłe podanie od obrony do Mateusza Misiaka, ten wycofał do Dawida Olejarki, który prostopadle zagrał na skrzydło do Dawida Wacha. Wach wygrał pojedynek jeden na jeden i uderzył po krótkim słupku, pokonując bramkarza gości. Zdobyta bramka dodała legionistom jeszcze więcej pewności siebie, stwarzali sobie kolejne okazje, ale brakowało konkretów w postaci celnych uderzeń. Legia nie zdołała podwyższyć wyniku, a tuż przed końcem pierwszej połowy świeżo upieczeni mistrzowie Polski wyrównali. W 45. minucie po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego piłka znalazła drogę do siatki.

Druga część spotkania była znacznie bardziej wyrównana. Obie drużyny co jakiś czas przedostawały się pod pole karne rywala, ale ciężko wskazać na stuprocentowe okazje do strzelenia gola po którejś ze stron. Wojskowi próbowali nawiązać do stylu prezentowanego w pierwszej odsłonie, zdominować przeciwnika, ale Korona po zdobytej bramce grała już pewniej i odważniej. Najbliżej przechylenia szali zwycięstwa na korzyść gospodarzy był ponownie
Dawid Wach
Dawid Wach
Obrońca, ur. 26 listopada 2000 r.
Legia Warszawa II
, ale jego silny strzał zza "szesnastki" zatrzymał się na słupku bramki Korony. Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Był to ostatni mecz sezonu 2018/2019 Centralnej Ligi Juniorów U18. Legia zajęła 6. miejsce z 46 punktami na koncie. W 30 spotkaniach nasi gracze wygrali czternaście razy, cztery mecze zremisowali i dwanaście przegrali. Strzelili 44 gole, stracili 41. Mistrzem Polski w kategorii U18 została Korona Kielce.

30. KOLEJKA CLJ U18
LEGIA WARSZAWA – KORONA KIELCE 1:1 (1:1)

Bramki:
Dawid Wach
Dawid Wach
12' (as. Dawid Olejarka) – rywal 45'

Skład Legii: Jakub Ojrzyński – Piotr Kusiński, Jan Goliński, Mateusz Szyszkowski (60. Michał Gładysz),